Skip to main content
Protected by Copyscape

Besnik Tahiri nuk i sqaron kriteret për përcaktimin e koeficientitBesnik Tahiri koordinatori nacional për reforma shtetërore në Qeverinë Haradinaj i caktuar për caktimin e koeficientit nuk i ka sqaruar aspak kriteret me të cilat është bazuar në përcaktimin e koeficientit.

Besnik Tahiri i cili ka koeficientin 8 gjatë emisionit Zona e Debatit në Klan Kosova nuk arriti të sqarojë aspak pyetjen e Kirurgut Dr.Arbër Morina se në çfarë kritere jeni bazuar në përcaktimin e koeficientit. Këtë pyetje të Kirurgut Morina, Besnik Tahiri nuk e dinte apo bëhej se nuk e dinte se në cilat kritere është bazuar gjatë vendosjes së koeficientit. 

Tahiri mundohej që përmes largimit nga pyetja të gjente një arsyetim i cili në fund rezultoj bosh dhe aspak domethënës. 

Shihej qartë që Tahiri nuk e ka zbatuar aspak ligjin mbi paga dhe ka vendosur koeficientët duke anashkaluar dhe nënçmuar intelektualët e këtij vendi ose Specialistët e Mjekësisë me 24 vite shkollim përmes vendosjes së koeficientit 5.0 ndërsa për për ministrat me koeficient 8.

loading...
Lexo edhe:

Postime e popullarizuara gjatë një jave

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Skandaloze: Shnetëza sulmon Drejtorin e Radiologjisë, Dr.Bujar Gjikollin pa asnjë arsye ose të drejtë ligjore

Spitalet Rajonale e mbingarkojnë QKUK-në me raste që kanë mundur të kryhen në ato Spitale

Skriptoret që gjenden afër fakultetit të Mjekësisë po e shkatërrojnë Mjekësinë

Skandaloze: Pacienti nga Suhereka udhëzohet direkt për Prishtinë pa u dërguar fare në Spitalin e Prizrenit për kontrollë

Fakultetet e sotme po kryhen me teste

Si të shpëtoni nga hundët e bllokuara në vetëm pak minuta

Fruta të thata për meshkujt dhe arsyet

Ja kush ishte Kirurgu i parë shqiptar në Kosovë

Sëmundjet e zemrës dhe grupet e gjakut

Postimet e fundit

Postime e popullarizuara gjatë një muaji

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Studim: Vitamina C në doza të larta shkatërron tërësisht kancerin

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Ja kush ishte Kirurgu i parë shqiptar në Kosovë

Pacientët po shkojnë në Mjekësi Familjare jo për kontrollë por për Diklofen, Dexason dhe Diazepam

Skandaloze: Emrat e pacientëve keqpërdoren për analiza nga ana e infermierëve dhe infermiereve

Ja sa orë duhet të presin pacientët mjekun në vendet tjera në botë

Për indeksonline është e çuditshme se mjekët bëjnë pauzë 30 minuta

Këtë vit do të hapen dy konkurse për specializime në QKUK

Apeli i fortë i mjekut: Profesioni na vodhi rininë, politika kërkon të na grabisë lirinë

Postime e popullarizuara që nga fillimi

6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Studim: Vitamina C në doza të larta shkatërron tërësisht kancerin

Pagat vjetore të Presidentit, Kryeministrit, Kirurgut, Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në vendet e ndryshme të botës

Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit

Mjeku shqiptar me 112 punime shkencore dhe gjashtë tekste universitare të publikuara

Dr. Gupta thotë, Askush nuk duhet të vdesë nga kanceri përveçse nga pakujdesia

Një javë blackout shëndetësor do i mësonte këtij shteti dhe këtij populli se pse është e shenjtë bluza e bardhë...!!!

Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta

Mjekët dhe infermierët,çirakë në shtëpi të vetë !