Skip to main content

Posts

Showing posts from February, 2019
Protected by Copyscape

Sakrifikimi i jetës familjare dhe Mjeku

Sqarim nga Klinika Infektive QKUK

Situata epidemiologjike me influencë sezonale 2018/2019 në Kosovë

Ja sa operacione u kryen për 24 orë në QKUK

Austria ka nevojë për mjekë, austriakët ikin jashtë vendit

Ja cili është Kirurgu i suksesshëm shqiptar në Linz të Austrisë

Mjekët austriakë vazhdojnë ndihmën për fëmijët shqiptarë

Aspirina

Masat praktike në parandalimin e përhapjes së virusit të gripit sezonal

Lamtumirë Cigare!!!

Varshmëria nga droga, bixhozi dhe rrjetet sociale.

Profesioni i Mjekut dhe Popullata e paedukatë

Ja si janë provimet e Fakultetit të Mjekësisë!

Merri këto tableta se të ndihmojnë…

Mjekësia është Art!

Ja cili është dallimi në mes të Psikologut dhe Psikiatrit

Për ushqimet "bio" !

Fjalët e bukura të nutricionistës së famshme për nënën e saj

Venat Varikoze

Ja Mjekët e cilit Spital po protestojnë!

Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta

6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë

Ja cilat janë 10 ushqimet që djegin dhjamin!

Dhembjet e qafës

Postime e popullarizuara gjatë një jave

Kryesindikalisti i shëndetësisë: Priten veprime të paparashikueshme nga Sindikatat!

Ministria e Financave: Pagat e sektorit publik dalin me rritje

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Ikja e trurit: A do t’i fikë dritat mjeku i fundit që largohet nga Kosova?

Kosova në prag të grevave të përgjithshme, koordinohen arsimi, shëndetësia dhe policia

Qeveria s’pajtohet me vendimin e Avokatit të Popullit për ta çuar ligjin për pagat në Gjykatë

Basri Sejdiu: Sot fillon zbatimi i Ligjit të ri të Pagave, përfituesit më të mëdhenjë do të jenë profesionistët shëndetësor.

Uran Ismaili: Shpresoj që Gjykata Kushtetuese do të marrë vendim shpejt dhe në favor të mjekëve

Të tallesh me popullin, ligji për Pagat shkon në Gjykatën Kushtetuese

Mjekët janë me koeficientin më të lartë të inteligjencës

Postime e popullarizuara gjatë një muaji

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Basri Sejdiu: Sot fillon zbatimi i Ligjit të ri të Pagave, përfituesit më të mëdhenjë do të jenë profesionistët shëndetësor.

Skriptoret që gjenden afër fakultetit të Mjekësisë po e shkatërrojnë Mjekësinë

Specializantët bëjnë thirrje për mjekët e rinjë që të ikin drejt Gjermanisë

Kryesindikalisti i shëndetësisë: Priten veprime të paparashikueshme nga Sindikatat!

Të punosh si Mjek në Kosovë!

Sot mbetëm me turp, ata na thonë “vëllezër e motra”, po ne si i trajtojmë “kosovarët”?

Ministria e Financave: Pagat e sektorit publik dalin me rritje

Edhe një Kirurg i suksesshëm në Gjermani

Postime e popullarizuara që nga fillimi

6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Gabimi i mjekut të përgjithshëm dhe familjar rreth kolikës abdominale dhe kolikës renale

Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut

Studim: Vitamina C në doza të larta shkatërron tërësisht kancerin

Pagat vjetore të Presidentit, Kryeministrit, Kirurgut, Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në vendet e ndryshme të botës

Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta

Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit

Klinika ku punojnë 7 shqiptarë të Kosovës, ndër 10 klinikat më të mira në Gjermani për trajtimin e infarktit trunor

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat