Skip to main content
Protected by Copyscape

Dr.Leonard Bytyqi: Askush nuk e ka menduar që pas 11 viteve të Pavarësisë do të ikin 500 Mjekë nga KosovaDr.Leonard Bytyqi përmes një shkrimi në murin e profilit të tij në Facebook ka bërë një analizë të shkurtë rreth gjendjes aktuale në Kosovë. 

Mjeku Bytyqi shkruan se askush nuk e ka menduar që pas 11 viteve të Pavarësisë së Kosovës do të ikin 500 Mjekë nga Kosova dhe nuk po ndalen dhe kjo është për të vajtuar dhe jo për të festuar. 

Ai vazhdon akoma shkrimin e tij duke treguar gjendjen aktuale në Kosovë.

Për më shumë lexoni shkrimin e tij të plotë.

Postimi i plotë i Dr.Leonard Bytyqit


Kurkush s kish mendu që sot mas 11 vite të pavarësisë, kaq shumë e kemi vjedh këtë vend, krejt ngapak e më shumë politikanët, kurkush se kish mendu që sot mbi 500 mjek kanë ik prej Kosove, e nuk po ndalen, me t ardh me kajt e jo me festu.

Kush kish thanë, që sot Kosova mbetet pa rini, ku cdo i dyti pret vizë, vrapon për vizë, ose tenton cdo ditë me ik prej vendit vet. 

Nuk di a ka mbet hala me rrjep ma prej kësaj Kosove. 

Sa shumë lot e gjak janë derdhur me shekuj, sa shumë njerz vdiqën ndër breza, a thu a po na mallkojnë nga amshimi? 
Një ditë trojet tona do mbesin shterpë e ne do t zgjohemi gjetkë nëpër botë, por ëndërrat do ti shohim gjithmonë në Kosovën tonë, e malli do t na këpus shpirtërat. 

Fatkeqsisht sot festojnë më së shumti barkëpangopurit, që të shohin ty si ushqim i pashterrshëm. Turpi qoftë mbi ta. 
Kosovë të qofsha falë. Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon Gazetën Shëndeti dhe kritikën tonë. Ndihmoje Gazetën Shëndeti - Mbështete median e pavarur kombëtare. Bëni donacion ose klikoni në reklama sepse me këtë mundësoni që kjo Gazetë të qëndroj online.


Reklama
loading...
Lexo edhe:

Postime e popullarizuara gjatë një jave

Sot më shumë çmohen botoxet e analfabetët sesa të bësh 30 vite shkollim

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Sulmi qyqar ndaj Dr.Sefedin Fazliut i cili është një doktor shembullor

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Mjekja që la vendin për Gjermaninë, tregon për kushtet e punës dhe sa paguhet ajo

Dhuna ndaj mjekëve dhe infermierëve është e papranueshme dhe e patolerueshme

Pa shërbime emergjente shëndetësia Kosovare do të kolapsojë për 2 orë.

Qeveria të shpallë alarmin SOS, rrezikohemi të mbetemi pa mjekë

Mos i vlerësoni mjekët si terrorist

E konfirmon doktori i Kombëtares së Kosovës: Ademi dhe Rama më sulmuan fizikisht në Gërmi

Postime e popullarizuara gjatë një muaji

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Kurti paralajmëron mjekët : O privat o në të shtetit

Sot më shumë çmohen botoxet e analfabetët sesa të bësh 30 vite shkollim

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Specialisti i Reumatologjisë që ka diplomuar dy herë në Mjekësi

Sulmi qyqar ndaj Dr.Sefedin Fazliut i cili është një doktor shembullor

Ja çka do të ndodh nëse nuk fillon zbatimi i ligjit për paga

Ja nga cili muaj do të zbatohet ligji për paga në sektorin publik

Kush do të pësojë nga Ligji për pagat

Tejrritje e kërkesave së mjekëve dhe infermiereve për të ikur nga Kosova

Postime e popullarizuara që nga fillimi

6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Gabimi i mjekut të përgjithshëm dhe familjar rreth kolikës abdominale dhe kolikës renale

Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut

Studim: Vitamina C në doza të larta shkatërron tërësisht kancerin

Pagat vjetore të Presidentit, Kryeministrit, Kirurgut, Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në vendet e ndryshme të botës

Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta

Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit

Klinika ku punojnë 7 shqiptarë të Kosovës, ndër 10 klinikat më të mira në Gjermani për trajtimin e infarktit trunor

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat