Skip to main content
Protected by Copyscape

Kirurgët vazhdojnë t'a marrin rrogën e njejtë 549 euro dhe jo 1195 euroKirurgu Dr.Skender Shabani nëpërmjet një shkrimi në profilin e tij në Facebook ka reaguar ndaj ligjit të pagave.

 Ai ka shkruar se pagën me rritje janë duke e marr vetëm Qeveria, deputetët, gjyqtarët dhe prokurorët. Ndërsa Kirurgët shprehet se nuk është fare e sigurtë se a do t'a marrin me rritje edhe pas 9 muajve pas daljes së ligjit në Gazetën Zyrtare. 

Kirurgët vazhdojnë t'a marrin rrogën e njejtë 549 dhe jo 1195 euro siq e parasheh ligji o popull i dashur përfundon shkrimin Kirurgu Dr.Skender Shabani.

Postimi i plotë i Kirurgut Dr.Skender Shabani


Pagen e ka rritur dhe jane duke e marr me rritje:Qeveria,deputetët,gjyqtarët dhe prokurorët. Kategorite tjera ne mesin e te cileve hyjne dhe mjeket(kirurget) me ligjin e aprovuar kane me fillu me marr? Pas nente muajsh pas daljes se ligjit ne gazeten zyrtare,e kjo i bjen kane me marr page me rritje "kur te ban rrushi dardha" e kush nuk e ka marr vesh kjo eshte pakenaqesia e kirurgëve.Qeveria te beje ligjin e njejte siq e ka bere per vete edhe per ne,kjo eshte kerkesa kryesore e jona.Ne(kirurget vazhdojme me marr rrogen e njejt 549 euro e jo 1195 euro siq e parashef ligji o popull i dashur.


Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon Gazetën Shëndeti dhe kritikën tonë. Ndihmoje Gazetën Shëndeti - Mbështete median e pavarur kombëtare. Bëni donacion ose klikoni në reklama sepse me këtë mundësoni që kjo Gazetë të qëndroj online.


Reklama
loading...
Lexo edhe:

Postime e popullarizuara gjatë një jave

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Profesionet më të ndërlikuara dhe më të vështira në botë

Mjekja që la vendin për Gjermaninë, tregon për kushtet e punës dhe sa paguhet ajo

Edhe një Kirurg i suksesshëm në Gjermani

Mesazhi i mjekut milioner që vdiq nga kanceri: Paratë nuk sjellin gëzim…

17 orë pa ndërprerje! Kardiokirurgu shqiptar realizon operacion të rrallë në Londër

Sot më shumë çmohen botoxet e analfabetët sesa të bësh 30 vite shkollim

Doktori nga Lipjani ftohet nga Gjykata Speciale

Zvicër: 1 në 10 pacientë, të dëmtuar nga trajtimi mjekësor

Postime e popullarizuara gjatë një muaji

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Kurti paralajmëron mjekët : O privat o në të shtetit

Sot më shumë çmohen botoxet e analfabetët sesa të bësh 30 vite shkollim

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Specialisti i Reumatologjisë që ka diplomuar dy herë në Mjekësi

Sulmi qyqar ndaj Dr.Sefedin Fazliut i cili është një doktor shembullor

Ja çka do të ndodh nëse nuk fillon zbatimi i ligjit për paga

Ja nga cili muaj do të zbatohet ligji për paga në sektorin publik

Kush do të pësojë nga Ligji për pagat

Tejrritje e kërkesave së mjekëve dhe infermiereve për të ikur nga Kosova

Postime e popullarizuara që nga fillimi

6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Gabimi i mjekut të përgjithshëm dhe familjar rreth kolikës abdominale dhe kolikës renale

Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut

Studim: Vitamina C në doza të larta shkatërron tërësisht kancerin

Pagat vjetore të Presidentit, Kryeministrit, Kirurgut, Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në vendet e ndryshme të botës

Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta

Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit

Klinika ku punojnë 7 shqiptarë të Kosovës, ndër 10 klinikat më të mira në Gjermani për trajtimin e infarktit trunor

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat