Skip to main content
Protected by Copyscape

Kush veç Mjekëve?Shkruan:Dr.Apostol Vaso

Kush veç  mjekëve, e konsideron anormalitet telefonin e mbyllur naten ?
Kush veç mjekëve, e konsideron normale te mbarosh shkollen ne 35 vjec ?
Kush veç mjekëve, e konsideron normale te jetosh larg familjes, per tu specializuar ?
Kush veç mjekëve, e konsideron normale te jetosh ne spitalet tona, minimalish 60 dite cdo vit ?
Kush veç mjekëve, e konsideron normale te punoje me 500 euro ne muaj .
Kush veç mjekëve, do te pranonte te punoj 24 ore .
Kush veç mjekëve, e konsideron normale, te ofendohet dhe te denigrohet, nga njerez me pak te arsimuar ?
Kush veç mjekëve, ka durimin te degjoj hallin e tjetrit,gjate gjithe jetes ?
Kush veç mjekëve, heroizimin e ka diten normale te punes se vet ?
Kush veç mjekëve, kane mbi koke administrator, qe nuk njohin ceshte shpirti i vuajtur, por njohin si perfitohet nga kjo vuajte ?
Kujt veç mjekëve, ju kerkohen heroizma, nga njerez qe nuk vleresojne heroizmin ?
Kush veç mjekëve, e kupton qe kjo shoqeri eshte ekstremisht e semure, qe te miren dhe sakrifices e percepton si te keqe dhe hajduterine dhe genjeshtren, e paguan me shtrenjte, e vlerson me shume dhe e vendos ne krye te tavolines ?
A mund te me thoni ?
Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon Gazetën Shëndeti dhe kritikën tonë. Ndihmoje Gazetën Shëndeti - Mbështete median e pavarur kombëtare. Bëni donacion ose klikoni në reklama sepse me këtë mundësoni që kjo Gazetë të qëndroj online.


Reklama
loading...
Lexo edhe:

Postime e popullarizuara gjatë një jave

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Klinika ku punojnë 7 shqiptarë të Kosovës, ndër 10 klinikat më të mira në Gjermani për trajtimin e infarktit trunor

Zbulohet sa është vlera e pagave që marrin infermierët e Kosovës në Gjermani

QKUK dhe Spitalet Rajonale me mungesë të Anesteziologëve

Të punosh si Mjek në Kosovë!

Ja kush ishte Kirurgu i parë shqiptar në Kosovë

Kjo nënë kosovare i krahason mjekët dhe infermierët në Neonatologji me engjëj

Gabimi i mjekut të përgjithshëm dhe familjar rreth kolikës abdominale dhe kolikës renale

Skandaloze: Nëse të dhemb barku(kolikë abdominale) mjekët në Kosovë të udhëzojnë menjëherë te Kirurgu Abdominal për operacion

Ikja e mjekëve nga Kosova dhe mosha mesatare e mjekëve të mbetur në Kosovë

Postime e popullarizuara gjatë një muaji

Gabimi i mjekut të përgjithshëm dhe familjar rreth kolikës abdominale dhe kolikës renale

Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Klinika ku punojnë 7 shqiptarë të Kosovës, ndër 10 klinikat më të mira në Gjermani për trajtimin e infarktit trunor

Skandaloze: Mjekët e Klinikës Emergjente kujdestarojnë 12 orë por paguhen për 24 orë

Në QKMF dhe Emergjencë (Mjekësi Familjare) shkelen të drejtat e punëtorëve

Ikja e mjekëve nga Kosova dhe mosha mesatare e mjekëve të mbetur në Kosovë

Dje na sulmonin, sot po na kopjojnë

Zbulohet sa është vlera e pagave që marrin infermierët e Kosovës në Gjermani

Të punosh si Mjek në Kosovë!

Postime e popullarizuara që nga fillimi

6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Gabimi i mjekut të përgjithshëm dhe familjar rreth kolikës abdominale dhe kolikës renale

Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut

Studim: Vitamina C në doza të larta shkatërron tërësisht kancerin

Pagat vjetore të Presidentit, Kryeministrit, Kirurgut, Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në vendet e ndryshme të botës

Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit

Klinika ku punojnë 7 shqiptarë të Kosovës, ndër 10 klinikat më të mira në Gjermani për trajtimin e infarktit trunor

Mjeku shqiptar me 112 punime shkencore dhe gjashtë tekste universitare të publikuara

Dr. Gupta thotë, Askush nuk duhet të vdesë nga kanceri përveçse nga pakujdesia