Skip to main content
Protected by Copyscape

10 Theniet më të bukura për infermieret

 Gazeta Shëndeti


1. Si infermiere, ne kemi mundesi te lartesojme mendjen,shpirtin dhe trupine pacienteve tane, familjareve dhe vetvetes.Mund te te harrojne emrin por jo si i ke bere te ndihen.

Maya Angelou


2. Ti, student i infermierise, ti nuk studion per te mbaruar nje provim . Ti studion te pregatitesh per diten kur ti te jesh perballe pacientit te semure dhe aftesive te tua.

Mark Reid


3. Infermieret jane qenie speciale. Ato kane nje deshire te madhe te kujdesen per te tjeret, gje qe i ben luftetaret me te medhenj te se keqes.

Dr.Jean Watson


4. Nuk ka rendesi nese je nje i alkoolizuar, me AIDS, prostitute, ke abortuar nje femije, nene adoleshente, ke kancer. Nje infermiergjithmone do te kujdeset per ty.


5. Nje infermier i trajton te gjithe me edukate dhe etike, jo sepse ato jane te gjithe te tille,por sepse infermieri eshte i tille.


6. Mjeket jane truri i spitalit, ndersa infermieret zemra e saj.


7. Kur je infermier e di se cdo dite do prekesh ne zemren e dikujt dhe dikush do preke zemren tende gjithashtu.


8. Shpeto nje jete dhe behesh hero, shpeto shume dhe behesh infermier.


9. Infermieret ndonjehere gjejne nota humori dhe atje ku te tjeret ju vjen per te nvjelle.


10.Zoti gjeti disa njerez te forte dhe i beri ato Infermiere

/Gazeta Shëndeti


Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon Gazetën Shëndeti dhe kritikën tonë. Ndihmoje Gazetën Shëndeti - Mbështete median e pavarur kombëtare. Bëni donacion ose klikoni në reklama sepse me këtë mundësoni që kjo Gazetë të qëndroj online.


Reklama
loading...
Lexo edhe:

Postime e popullarizuara gjatë një jave

Sot më shumë çmohen botoxet e analfabetët sesa të bësh 30 vite shkollim

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Sulmi qyqar ndaj Dr.Sefedin Fazliut i cili është një doktor shembullor

Mjekja që la vendin për Gjermaninë, tregon për kushtet e punës dhe sa paguhet ajo

Dhuna ndaj mjekëve dhe infermierëve është e papranueshme dhe e patolerueshme

Pa shërbime emergjente shëndetësia Kosovare do të kolapsojë për 2 orë.

TRAJNIME FALAS PËR INFERMIERËT E PAPUNË

Kush do të pësojë nga Ligji për pagat

Qeveria të shpallë alarmin SOS, rrezikohemi të mbetemi pa mjekë

Postime e popullarizuara gjatë një muaji

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Kurti paralajmëron mjekët : O privat o në të shtetit

Sot më shumë çmohen botoxet e analfabetët sesa të bësh 30 vite shkollim

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Specialisti i Reumatologjisë që ka diplomuar dy herë në Mjekësi

Sulmi qyqar ndaj Dr.Sefedin Fazliut i cili është një doktor shembullor

Ja çka do të ndodh nëse nuk fillon zbatimi i ligjit për paga

Ja nga cili muaj do të zbatohet ligji për paga në sektorin publik

Kush do të pësojë nga Ligji për pagat

Tejrritje e kërkesave së mjekëve dhe infermiereve për të ikur nga Kosova

Postime e popullarizuara që nga fillimi

6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Gabimi i mjekut të përgjithshëm dhe familjar rreth kolikës abdominale dhe kolikës renale

Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut

Studim: Vitamina C në doza të larta shkatërron tërësisht kancerin

Pagat vjetore të Presidentit, Kryeministrit, Kirurgut, Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në vendet e ndryshme të botës

Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta

Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit

Klinika ku punojnë 7 shqiptarë të Kosovës, ndër 10 klinikat më të mira në Gjermani për trajtimin e infarktit trunor

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat