Skip to main content
Protected by Copyscape

Disa këshilla të thjeshta por të domosdoshme rreth bebeve  Kushtoji kujdes kohës dhe vitit kur të lindë bebja. Kjo do t'iu ndihmoj që t'i përzgjedhni rrobat dhe të mos gaboni të blini rroba dimri nëse ajo do të lindë verës ose anasjelltas.
  Kur të blesh rroba për beben tënde, sigurohu që lloji i materialit të rrobave të mos jet bezdisës. Disa lloje të leshit ose pëlhurave sintetike mund të jenë të parehatshme dhe të shkaktojnë kruarje të lekures ( pambuku dhe stofi i thurur janë me të rehatshmit).

Rrrobat

Juve do i'u nevojitën:
- 6 palë pizhame
- 6 benkica. Blejë llojin që lidhet midis këmbêve të foshnjës.
- Gushare ( përparese)
- Corape
- Thes ( njëlloj veshjeje që e përdorë kur e nxjerr fêmijën jashtë në mot të ftohtë).
- 3-4 palë rroba për t'i veshur kur shkoni diku
- 2 batanije ( për ta mbeshtjellë foshnjën kur ta marrësh nga spitali).
- Blej batanije të leshta, sidomos gjatë motit të ftohtë të dimrit.

Autore:  DU'aa Ra'uf Shahin
loading...

Lexo edhe:

Postimet e fundit

Postime e popullarizuara gjatë një jave

Në QKMF-në e Gjakovës mund të shihni gjithçka madje edhe gjoks të ekspozuar

Dr.Hamëz Berisha: Mandej po thojnë rrini në Kosovë!!!!!!!

Kjo është familja e ministrit Uran Ismaili

Doktorët që braktisën vendin, të kënaqur me kushtet në Gjermani

Mjekët tanë janë të mirë: Nuk ka dallim mes sektorit Publik dhe atij Privat në Shëndetësi

Alarmante: 2 mjekë Emergjentë dhe një Kirurg braktisin Spitalin Rajonal të Mitrovicës

A i kanë fajet mjekët që nuk po bëhet koalicioni VV-LDK?

Ja çka bëjnë sindikatat për ligjin e pagave

Ja kush është trupi i të vdekurit i cili po qëndron në QKUK që 8 ditë

Sulmohet me eksploziv QMKF-ja në Pejë, tronditen mjekët

Postime e popullarizuara gjatë një muaji

Alarmante: 2 mjekë Emergjentë dhe një Kirurg braktisin Spitalin Rajonal të Mitrovicës

Kirurgët vazhdojnë t'a braktisin QKUK-në - kësaj here dy përnjëherë

Në QKMF-në e Gjakovës mund të shihni gjithçka madje edhe gjoks të ekspozuar

Dalin pagat e dhjetorit, tronditen mësuesit, mjekët e policët

Dr.Hamëz Berisha: Mandej po thojnë rrini në Kosovë!!!!!!!

Kjo është familja e ministrit Uran Ismaili

Doktorët që braktisën vendin, të kënaqur me kushtet në Gjermani

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Ja çka po bëjnë pacientët me Urgjencën dhe Emergjencën!

Nga 1 janari paga më të larta për 10 për qind në arsim dhe shkencë

Postime e popullarizuara që nga fillimi

6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Gabimi i mjekut të përgjithshëm dhe familjar rreth kolikës abdominale dhe kolikës renale

Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut

Studim: Vitamina C në doza të larta shkatërron tërësisht kancerin

Pagat vjetore të Presidentit, Kryeministrit, Kirurgut, Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në vendet e ndryshme të botës

Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta

Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit

Klinika ku punojnë 7 shqiptarë të Kosovës, ndër 10 klinikat më të mira në Gjermani për trajtimin e infarktit trunor

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat