Skip to main content
Protected by Copyscape

Dr. Gupta thotë, Askush nuk duhet të vdesë nga kanceri përveçse nga pakujdesia*Hapi i parë është ndalimi i marrjes së sheqerit, pa sheqer në trupin tuaj, qeliza e kancerit do të vdiste nga një vdekje natyrore.
* Hapi i dytë është të përzihet një tërësi me fruta limoni me një gotë me ujë të nxehtë dhe të pijhet përreth 1-3 muaj gjëja e parë përpara se ushqimi dhe kanceri të zhduken, hulumtimet nga Maryland College of Medicine thonë se është 1000 herë më e mirë se kimioterapia.
* Hapi i tretë është pirja e 3 lugëve të vajit të kokosit organik, mëngjesi dhe mbrëmje dhe kanceri do të zhduket, mund të zgjidhni ndonjë nga dy terapitë pasi të shmangni sheqerin. Injoranca nuk është justifikim. Kam ndarë këtë informacion për më shumë se 5 vjet. Le ta dijnë të gjithë rreth jush.

"Dr. Guruprasad Reddy B V, UNIVERZITETI SHTETËROR I MJEKËSISË MOSKË, RUSI

Kam inkurajuar çdo person që merr këtë buletin për ta përcjellë atë në dhjetë të tjerë, me siguri të paktën një jetë do të shpëtohet ... Unë e kam bërë pjesën time, shpresoj se mund të ndihmosh pjesën tënde. faleminderit! ✍

Pirja e ujit të nxehtë me limon mund të parandalojë kancerin. Mos shtoni sheqer. Uji i nxehtë me limon është më i dobishëm se uji i ftohtë me limon.

01.✍ Shpesh duke marrë darkë natën vonë rrisim mundësinë e kancerit të stomakut.

02. ✍Nuk merren më shumë se 4 vezë në javë.

03. ✍ Ngrënja e pjesës së pasme të pulës mund të shkaktojë kancer të stomakut.

04.✍ Asnjëherë mos hani fruta pas vaktit. Frutat duhet të hahen para vaktit.

05. ✍ Mos merrni çaj gjatë periudhës së menstruacioneve.

06. ✍ Merrni pak qumësht soje, pa sheqer ose vezë për të shtuar shijën e saj.

07.✍ Mos hani domate në stomak bosh.

08.✍ Pini një gotë ujë të thjeshtë çdo mëngjes përpara ushqimit për ti parandaluar gurët e fshikëzës së tëmthit

09.✍ Asnjë ushqim 3 orë përpara kohës së shtratit.

10. ✍ Pini më pak pije alkoolike ose shmangni, nuk keni prona ushqyese, por mund të shkaktojnë diabet dhe hipertension.

11. ✍Nuk do të hani bukën kur është e nxehtë nga furra.

12. ✍ Mos e ngarkoni telefonin tuaj ose ndonjë pajisje pranë jush kur jeni duke fjetur.

13. ✍ Pini 10 gota ujë në ditë për të parandaluar kancerin e fshikëzës.

14. ✍Përdorni më shumë ujë në ditë, më pak gjatë natës.

15.✍ Mos pini më shumë se dy gota kafe në ditë, mund të shkaktojnë pagjumësi dhe thartirë në stomak.

16.✍ Hani më pak ushqim me vaj. Duhen 5-7 orë për tu tretur ajo, ju bën të ndiheni të lodhur.

17. ✍ Pas orës 17:00, hani më pak.

18. ✍ Gjashtë lloje të ushqimit që ju bëjnë të lumtur: bananeja, grejpfrut, spinaqi, kungulli dhe pjeshka.

19. ✍ Fjetja më pak se 8 orë në ditë mund të përkeqësojë funksionin tonë të trurit. Marrja e pushimit të pasdites për gjysmë ore mund të mbajë pamjen tonë rinore.

20.✍ Domateja e gatuar ka veti më të mira shëruese sesa domateja e papërpunuar.

Uji i freskët me limon mund të mbajë shëndetin tuaj dhe të bëjë që ju të jetoni më gjatë!

Uji i nxehtë me limon vret qelizat e kancerit ✍
Shtoni ujë të nxehtë në 2-3 feta limoni. Bëni një pije të përditshme.

Uji i nxehtë me limon është substanca më e mirë për të vrarë qelizat e kancerit

Uji i ftohtë me limon ka vetëm vitaminë C, nuk ka parandalim të kancerit

Uji i nxehtë me limon mund të kontrollojë rritjen e tumorit të kancerit. ✍

Ky lloj i trajtimit të ekstraktit të limonit do të shkatërrojë vetëm qelizat malinje, nuk ndikon në qelizat e shëndetshme.

Tjetra ... acid limoni dhe polifenoli në lëngun e limonit, mund të ndihmojë në zvogëlimin e presionit të lartë të gjakut, ✍ parandalimin efektiv të trombozës së thellë të venë, përmirësimin e qarkullimit të gjakut dhe zvogëlimin e mpiksjes së gjakut.

Pa marrë parasysh sa jeni të zënë, ju lutemi gjeni kohë për të lexuar këtë, pastaj tregoni të tjerëve për të përhapur dashurinë! ✍
loading...

Lexo edhe:

Postimet e fundit

Postime e popullarizuara gjatë një jave

Në QKMF-në e Gjakovës mund të shihni gjithçka madje edhe gjoks të ekspozuar

Dr.Hamëz Berisha: Mandej po thojnë rrini në Kosovë!!!!!!!

Kjo është familja e ministrit Uran Ismaili

Doktorët që braktisën vendin, të kënaqur me kushtet në Gjermani

Mjekët tanë janë të mirë: Nuk ka dallim mes sektorit Publik dhe atij Privat në Shëndetësi

Alarmante: 2 mjekë Emergjentë dhe një Kirurg braktisin Spitalin Rajonal të Mitrovicës

A i kanë fajet mjekët që nuk po bëhet koalicioni VV-LDK?

Ja çka bëjnë sindikatat për ligjin e pagave

Ja kush është trupi i të vdekurit i cili po qëndron në QKUK që 8 ditë

Sulmohet me eksploziv QMKF-ja në Pejë, tronditen mjekët

Postime e popullarizuara gjatë një muaji

Alarmante: 2 mjekë Emergjentë dhe një Kirurg braktisin Spitalin Rajonal të Mitrovicës

Kirurgët vazhdojnë t'a braktisin QKUK-në - kësaj here dy përnjëherë

Në QKMF-në e Gjakovës mund të shihni gjithçka madje edhe gjoks të ekspozuar

Dalin pagat e dhjetorit, tronditen mësuesit, mjekët e policët

Dr.Hamëz Berisha: Mandej po thojnë rrini në Kosovë!!!!!!!

Kjo është familja e ministrit Uran Ismaili

Doktorët që braktisën vendin, të kënaqur me kushtet në Gjermani

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Ja çka po bëjnë pacientët me Urgjencën dhe Emergjencën!

Nga 1 janari paga më të larta për 10 për qind në arsim dhe shkencë

Postime e popullarizuara që nga fillimi

6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Gabimi i mjekut të përgjithshëm dhe familjar rreth kolikës abdominale dhe kolikës renale

Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut

Studim: Vitamina C në doza të larta shkatërron tërësisht kancerin

Pagat vjetore të Presidentit, Kryeministrit, Kirurgut, Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në vendet e ndryshme të botës

Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta

Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit

Klinika ku punojnë 7 shqiptarë të Kosovës, ndër 10 klinikat më të mira në Gjermani për trajtimin e infarktit trunor

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat