Skip to main content
Protected by Copyscape

Ja 2 maska për flokë të yndyrshëm dhe me zbokth!


Vetëm kush ka flokë të yndyrshëm e di se sa i sikletshëm është shkëlqimi i tepërt, humbja e volumit dhe prania e zbokthit pavarësisht larjes së shpeshtë dhe përdorimit të kushedi sa e sa produkteve.
Në këtë artikull menduam t’ju sillnim dy maska fare të thjeshta, që lehtësisht mund të realizohen nga kushdo (si dhe jo të kushtueshme), të cilat do t’ju ndihmojnë të mbani nën kontroll flokët tuaj kapriçozë.
MASKA E PARË
Përbërësit:
2 lugë sodë
4 lugë kos
Përziejeni mirë kosin me sodën e bukë dhe të dyja bashkë aplikojini mbi flokë të lagur dhe të sapolarë. Shoqërojini me një masazh të lehtë dhe pas disa minutash shpëlajini flokët mirë. Vendosni shumë pak shampo gjatë larjes finale dhe më pas krihini dhe thajini flokët me kujdes. Kjo maskë bëhet një ose dy herë në javë.
MASKA E DYTË
Përbërësit:
2 domate
2 lugë gjelle vaj kastori
2 të verdha veze
Ngrohni për pak sekonda vajin e kastorit dhe shtoni gradualisht vezët, por pa i mpiksur. Në fund shtoni domatet e grira dhe përziejini mirë. Lyejini flokët me furçë nga maja te rrënjët dhe mbajini për një orë. Lani fillimisht kokën me ujë të vakët derisa të shpëlani maskën dhe më pas përdorni edhe shampon. Sërish maskën mund ta bëni një ose dy herë në javë.


Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon Gazetën Shëndeti dhe kritikën tonë. Ndihmoje Gazetën Shëndeti - Mbështete median e pavarur kombëtare. Bëni donacion ose klikoni në reklama sepse me këtë mundësoni që kjo Gazetë të qëndroj online.


Reklama
loading...
Lexo edhe:

Postime e popullarizuara gjatë një jave

Shqiptarja përfundon mjekësinë me notë 10, Gjermania do ta marrë në punë

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Skandaloze: Injeksionet dhe infuzionet që shkruhen në Ordinanca private po administrohen në ambulanta shtetërore

Njihuni me shkencëtarin shqiptar të neurologjisë në SHBA

Keni variçe në këmbë? Përdorni këto metoda për uljen e tyre

Ja kush ishte Kirurgu i parë shqiptar në Kosovë

Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta

Të jesh mjek, mësues, profesor, gjykatës, inxhinier në Kosovën tonë!!!

Ja pse Vitamina B12 është e rëndësishme për organizmin tuaj!

Këtë vit do të hapen dy konkurse për specializime në QKUK

Postime e popullarizuara gjatë një muaji

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta

Pacientët po shkojnë në Mjekësi Familjare jo për kontrollë por për Diklofen, Dexason dhe Diazepam

Ja kush ishte Kirurgu i parë shqiptar në Kosovë

Shqiptarja përfundon mjekësinë me notë 10, Gjermania do ta marrë në punë

Mungesë e madhe e Specializantëve në QKUK

Kirurgu shqiptar ndër 100 Kirurgët më të mirë të botës

Ja sa orë duhet të presin pacientët mjekun në vendet tjera në botë

Skandaloze: Injeksionet dhe infuzionet që shkruhen në Ordinanca private po administrohen në ambulanta shtetërore

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Postime e popullarizuara që nga fillimi

6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Gabimi i mjekut të përgjithshëm dhe familjar rreth kolikës abdominale dhe kolikës renale

Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut

Studim: Vitamina C në doza të larta shkatërron tërësisht kancerin

Pagat vjetore të Presidentit, Kryeministrit, Kirurgut, Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në vendet e ndryshme të botës

Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit

Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta

Klinika ku punojnë 7 shqiptarë të Kosovës, ndër 10 klinikat më të mira në Gjermani për trajtimin e infarktit trunor

Ja kush ishte Kirurgu i parë shqiptar në Kosovë