Skip to main content
Protected by Copyscape

Organizata Kosovare e Studentëve të Mjekësisë anëtare me drejta të plota në Federatën Ndërkombëtare të Studentëve të MjekësisëOrganizata Kosovare e Studentëve  Mjekësisë nga dita e marte është anëtare me drejta  plota  Federatën Ndërkombëtare  Studentëve  Mjekësisë shkruan ODA E MJEKËVE TË KOSOVËS përcjell Gazeta Shëndeti.
Lajmin për anëtarësimin e bëri  ditur Dorina Gashi, kryetare e Kosova Organization of Medical Students, nepërmjet postimit  facebook. 
Dita e sotme m’ka gjetë shumë t’lumtur e jashtëzakonisht krenare sepse prej sot shteti jonë është shtet anëtar me  drejta  plota  The International Federation of Medical Students’ Associations”. 
Ajo me këtë rast shprehu kënaqësinë për këtë sukses  arritur, duke shtuar se edhe Kosova do  jetë pjesë e vendimarrjes botërore  studentëve. 
Krenohem pa masë me punën e KOMS-it ndër vite e sidomos sot, kur jemi pjesë e vendimmarrjes  proceset e zhvillimit  edukimit  studentëve  mbarë botënUnë pata kënaqësinë dhe nderin  udhëheq KOMS-in  procesin e kandidimit dhe përfundimisht fitimit  statusit  anëtarit  plotë  IFMSA, ni proces ky i ndërlikum e shpesh demotivues, por me shumë e shumë t’mira!” 
Gëzuaaaar përfundoi postimi i saj  rrjetin social. 
Ceremonia e anëtarësimit  Kosovës  këtë organizatë u mbajt  Portorozh  Sllovenisëpërcjellë Klan Kosova.Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon Gazetën Shëndeti dhe kritikën tonë. Ndihmoje Gazetën Shëndeti - Mbështete median e pavarur kombëtare. Bëni donacion ose klikoni në reklama sepse me këtë mundësoni që kjo Gazetë të qëndroj online.


Reklama
loading...
Lexo edhe:

Postime e popullarizuara gjatë një jave

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Skandaloze: Injeksionet dhe infuzionet që shkruhen në Ordinanca private po administrohen në ambulanta shtetërore

Ja kush ishte Kirurgu i parë shqiptar në Kosovë

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Të jesh mjek, mësues, profesor, gjykatës, inxhinier në Kosovën tonë!!!

Sërish specializantët ankohen se nuk janë paguar

Kirurgu shqiptar zbulon instrumentin e veçantë i cili do të përdoret në tërë botën

Onkologu Ilir Kurtishi shkruan rreth kancerit të gjirit

Pacientët po shkojnë në Mjekësi Familjare jo për kontrollë por për Diklofen, Dexason dhe Diazepam

Ja sa orë duhet të presin pacientët mjekun në vendet tjera në botë

Postime e popullarizuara gjatë një muaji

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta

Pacientët po shkojnë në Mjekësi Familjare jo për kontrollë por për Diklofen, Dexason dhe Diazepam

Ja kush ishte Kirurgu i parë shqiptar në Kosovë

Mungesë e madhe e Specializantëve në QKUK

Kirurgu shqiptar ndër 100 Kirurgët më të mirë të botës

Ja sa orë duhet të presin pacientët mjekun në vendet tjera në botë

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Onkologu Ilir Kurtishi shkruan rreth kancerit të gjirit

Dhënie enorme e injeksioneve dhe infuzioneve në Qendra të Mjekësisë Familjare

Postime e popullarizuara që nga fillimi

6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Gabimi i mjekut të përgjithshëm dhe familjar rreth kolikës abdominale dhe kolikës renale

Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut

Studim: Vitamina C në doza të larta shkatërron tërësisht kancerin

Pagat vjetore të Presidentit, Kryeministrit, Kirurgut, Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në vendet e ndryshme të botës

Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit

Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta

Klinika ku punojnë 7 shqiptarë të Kosovës, ndër 10 klinikat më të mira në Gjermani për trajtimin e infarktit trunor

Ja kush ishte Kirurgu i parë shqiptar në Kosovë