Skip to main content
Protected by Copyscape

Çfarë duhet bërë në prezencë të një Vampiri të energjisë?Vampiret janë jashtëzakonisht të rrezikshem për energjinë dhe shëndetin mendor. Ata vjedhin energjinë jetësore të tjerëve, dhe e prishin tërësisht sistemin energjetik dhe kjo ndodh edhe në profesionet mjekësore.

Si vampir të energjisë profesionet mjekësore më së shumti janë femrat(infermieret apo motrat medicinale si dhe mjeket apo doktoreshat).

Ekspozimi i zgjatur para një vampiri mund të shkaktojë çrregullime, një nga pasojat është edhe sëmundja. Për më tepër, cilësia e marrëdhënieve që kemi me të tjerët është thelbi i mbushjes me energji jetësore.

Prandaj është veçanërisht e rëndësishme për tu mbrojtur nga Vampiret. Mënyra më e mirë për të mbrojtur veten, është për ti shmangur pra per te evituar kontaktet me ta..

Ne momentin që ju dyshoni se bashkebiseduesi i juaj është një vampir, duhet te ikni. Shkurtoje bisedën, të gjejni një justifikim dhe ikni.

Nëse ju nuk mund të largoheni (takim pune, arsye familjare etj.) shkëpusni mendjen tuaj. Mos e dëgjoni me vemendje por shumë sipërfaqësisht, i thoni "po", "e shoh", i buzëqeshni, dhe mendoni diçka tjeter. Mendoni për orarin tuaj, pazaret tuaja, të dashurit tuaj, mbremjet tuaja etj.

Mos bini në grackën e tij duke i dhënë Vampirit gjithë vëmendjen dhe përqendrimin tuaj.

Ju forconi dhe kanalizoni  energjinë tuaj ndaj tij, dhe në kete mënyrë behet ikja.

Mos e lejoni qe te ju prek ose te afrohet shumë afër (të mbani hapësirën tuaj jetesore).

Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon Gazetën Shëndeti dhe kritikën tonë. Ndihmoje Gazetën Shëndeti - Mbështete median e pavarur kombëtare. Bëni donacion ose klikoni në reklama sepse me këtë mundësoni që kjo Gazetë të qëndroj online.


Reklama
loading...
Lexo edhe:

Postime e popullarizuara gjatë një jave

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Ja kush ishte Kirurgu i parë shqiptar në Kosovë

Të jesh mjek, mësues, profesor, gjykatës, inxhinier në Kosovën tonë!!!

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Sërish specializantët ankohen se nuk janë paguar

Pacientët po shkojnë në Mjekësi Familjare jo për kontrollë por për Diklofen, Dexason dhe Diazepam

Kirurgu shqiptar zbulon instrumentin e veçantë i cili do të përdoret në tërë botën

Ja sa orë duhet të presin pacientët mjekun në vendet tjera në botë

Onkologu Ilir Kurtishi shkruan rreth kancerit të gjirit

Dr.Desaret Murati: inhibitorët e pompës protonike prolongojnë diagnostikimin e kancerit të lukthit

Postime e popullarizuara gjatë një muaji

Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Pacientët po shkojnë në Mjekësi Familjare jo për kontrollë por për Diklofen, Dexason dhe Diazepam

Ja kush ishte Kirurgu i parë shqiptar në Kosovë

Mungesë e madhe e Specializantëve në QKUK

Kirurgu shqiptar ndër 100 Kirurgët më të mirë të botës

Ja sa orë duhet të presin pacientët mjekun në vendet tjera në botë

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Onkologu Ilir Kurtishi shkruan rreth kancerit të gjirit

Dhënie enorme e injeksioneve dhe infuzioneve në Qendra të Mjekësisë Familjare

Postime e popullarizuara që nga fillimi

6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Gabimi i mjekut të përgjithshëm dhe familjar rreth kolikës abdominale dhe kolikës renale

Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut

Studim: Vitamina C në doza të larta shkatërron tërësisht kancerin

Pagat vjetore të Presidentit, Kryeministrit, Kirurgut, Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në vendet e ndryshme të botës

Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit

Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta

Klinika ku punojnë 7 shqiptarë të Kosovës, ndër 10 klinikat më të mira në Gjermani për trajtimin e infarktit trunor

Ja kush ishte Kirurgu i parë shqiptar në Kosovë