Skip to main content

Skandaloze: Punëtorët e statistikave kaferojnë ndërsa punët e tyre ua ngarkojnë mjekëve dhe infermierëve
Gazeta Shëndeti në emailin e saj ka pranuar dhjetëra emaila nga dërgues/e të ndryshëm/ndryshme të cilët/cilat tregojnë se punëtorët e statistikave në QKUK të cilët marrin pagë nga buxheti i Kosovës e kalojnë ditën në punë duke pirë kafe dhe shumë punë të tyre statistikore ua ngarkojnë padrejtësisht mjekëve dhe infermierëve. 

Në vend se t'i kryejnë punët e tyre për të cilat paguhen punëtorët e statistikave përmes shfrytëzimit të lidhjeve me shefa, drejtora dhe udhëheqës tjerë punët e tyre ua "faturojnë" mjekëve dhe infermierëve duke i kërcënuar dhe shantazhuar mjekët dhe infermierët në rast se nuk i kryejnë punët e punëtorëve të statistikave.

Kodi Penal e specifikon mjaftë qartë këtë punë dhe e dënon rreptësisht madje edhe me burg. 

loading...

Lexo edhe:

Postimet e fundit

Postime e popullarizuara gjatë një jave

Vakitë në QKUK

Nënkryetarja e Kuvendit nga LVV i reagon ashpër Thaçit, ia publikon një foto që s’do të donte ta shihte kurrë

Shuhet Prof. Dr. Safet Beqiri

Dr. Safet Beqiri - 1955-2020 - Biografia

A do të shkarkohet edhe Bordi Drejtues i SHSKUK-së?

Vetë shteti i detyron mjekët të ikin në Gjermani

Tri vjet pa specializime në shëndetësi

Ja cili mjek e quan hero zv.kryeministrin e LDK-së

Alarmante: 60 mjekë specialistë janë të papunë

Postime e popullarizuara gjatë një muaji

Ramadani: Tutuni nga koronavirusi pasi të sëmuren mjekët

“Dhurata” e parë nga Kurti, merr vendim t’i ulë pagat që i rriti Haradinaj

Vakitë në QKUK

Nënkryetarja e Kuvendit nga LVV i reagon ashpër Thaçit, ia publikon një foto që s’do të donte ta shihte kurrë

Tetë të prekur nga meningjiti në Kosovë, ja cilat janë simptomat

Arrestohet mjeku/ Vdes 12-vjeçarja pasi i gjymtuan organin gjenital

Epike: 123 kontrolla mjekësore nga vetëm një doktor dhe dy infermierë brenda një orari të zakonshëm

Këshilli i Fakultetit të Mjekësisë vendos lidhur me konkursin kontravers për Profesor Asistent

7 mjekë specialistë fillojnë punën në Spitalin Rajonal të Mitrovicës

Postime e popullarizuara që nga fillimi

6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Gabimi i mjekut të përgjithshëm dhe familjar rreth kolikës abdominale dhe kolikës renale

Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut

Studim: Vitamina C në doza të larta shkatërron tërësisht kancerin

Pagat vjetore të Presidentit, Kryeministrit, Kirurgut, Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në vendet e ndryshme të botës

Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit