Skip to main content

Posts

Showing posts from November, 2019

Cilët faktorë e rrisin rrezikun për hipertension?

Avokati i popullit po e shqyrton mundësinë e dërgimit të Ligjit për paga në Gjykatën Kushtetuese

Gazeta Infermierët: Sylës i shkoj jeta duke kërcënuar

Policët do të paguhen për rrezikshmëri e mjekët akoma jo

Syla paralajmëron kolaps të shtetit nëse në dhjetor s’dalin pagat me rritje

Ja cilat janë disa nga udhëzimet pa kritere sipas faqes "Udhëzime pa kritere"!

Mjekë nga Kosova do të nisen për në Shqipëri

Nënat shqiptare vendosin rekordin në Europë, kujdesen më shumë se kudo tjetër për fëmijet e tyre

Skandaloze: Pacientet me dhimbje menstruale dhe probleme gjinekologjike po udhëzohen te Kirurgu

Studentja e mjekësisë viktimë e tërmetit

Sot mbetëm me turp, ata na thonë “vëllezër e motra”, po ne si i trajtojmë “kosovarët”?

5 minuta për tu informuar si të veproni në raste TËRMETI!!!!!

Kur shkenca ndrydhet nga një dogmë filozofike

Sindikatat paralajmërojnë pasoja nëse nuk dalin pagat në muajin dhjetor sipas Ligjit të ri

Sulmohet mjeku dhe polici në Gjakovë

Pagat me rritje për punonjësit e shtetit – shfaqet problemi i parë

Kur duhet dhe kur nuk duhet të shkoni në Emergjencë?

Specializantët ankohen për mospagesën e kujdestarive

Vaksina që do parandalojë deri në 80% infeksionet nga stafilokoku

Ndërpriten operacionet te “Okulistika” në QSUT / S’ka penj për qepje

QKUK duket shumë bukur me shenjat orientuese të vendosura në hapësirat e saj

Nenonatologjia furnizohet me 13 inkubatorë dhe dhe 5 infratavolina

Në QKUK këtë vit u realizuan 3500 procedura invazive

Në Spitalin Rajonal të Durrësit për herë të parë realizohet kjo ndërhyrje kirurgjike

Vdekja e 3 vjeçarit në Lezhë, gjykata dënon mjekun e akuzuar për neglizhencë

Mjekët, objekt sulmi në vendin e tyre të punës

Postimet e fundit

Postime e popullarizuara gjatë një jave

Dr. Safet Beqiri - 1955-2020 - Biografia

Koronavirusi, mesazhi kuptimplotë nga një infermiere italiane

Vakitë në QKUK

Drejtori i ShSKUK-së ua ndalon punëtorëve shëndetësorë të kërkojnë pagën jubilare

Shuhet Prof. Dr. Safet Beqiri

Kirurgu i famshëm dhe inovator: Koronarovirusi shumë shpejtë do të vij në Kosovë

Top të paguarit e Telekomit: Një zyrtar ligjor mori pagë mujore 12.300 euro

Ja deri kur shtyhet pezullimi i Ligjit për zyrtarët publikë

Rrahet mjeku në Gjilan, i dyshuari e sulmon pasi e dërgon gruan për kontroll

Vdes kryekirurgu si pasojë e virusit, mediat: mjekët që vdesin konsiderohen martirë

Postime e popullarizuara gjatë një muaji

Ramadani: Tutuni nga koronavirusi pasi të sëmuren mjekët

“Dhurata” e parë nga Kurti, merr vendim t’i ulë pagat që i rriti Haradinaj

Dr. Safet Beqiri - 1955-2020 - Biografia

Koronavirusi, mesazhi kuptimplotë nga një infermiere italiane

Vakitë në QKUK

Nënkryetarja e Kuvendit nga LVV i reagon ashpër Thaçit, ia publikon një foto që s’do të donte ta shihte kurrë

Arrestohet mjeku/ Vdes 12-vjeçarja pasi i gjymtuan organin gjenital

Epike: 123 kontrolla mjekësore nga vetëm një doktor dhe dy infermierë brenda një orari të zakonshëm

Drejtori i ShSKUK-së ua ndalon punëtorëve shëndetësorë të kërkojnë pagën jubilare

Postime e popullarizuara që nga fillimi

6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Gabimi i mjekut të përgjithshëm dhe familjar rreth kolikës abdominale dhe kolikës renale

Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut

Studim: Vitamina C në doza të larta shkatërron tërësisht kancerin

Pagat vjetore të Presidentit, Kryeministrit, Kirurgut, Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në vendet e ndryshme të botës

Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit