Skip to main content

Agim Ademi dhe Muharrem Rama sulmuan fizikisht mjekun e Kombëtares së Kosovës në Gërmi

Agim Ademi dhe Muharrem Rama sulmuan fizikisht mjekun e Kombëtares së Kosovës në Gërmi

Kryetari aktual i Federatës së Futbollit (FFK), Agim Ademi dhe Muharrem Rama e kanë sulmuar në parkun e Gërmisë, doktorin 68 vjeçar Mehmet Maxhunin, shkruan Gazeta Metro përcjell Gazeta Shëndeti.

Ademi dhe Rama kishin sulmuar 28 shtator të 2019 në parkun e Gërmisë doktorin e FFK’së, Mehmet Maxhunin, të cilin e kishin goditur nga mbrapa derisa ai po ecte me dy shokët e tij.
Derisa Mehmet Maxhuni po punonte në ekipin mjekësor të FFK’së për U21, Agim Ademi me të ardhur në krye të FFK’së, e kishte larguar nga puna doktorin Maxhuni, i cili punoi më shumë se 25 vite në Federatën e Futbollit të Kosovës. 
Largimi nga puna shkaktoi pakënaqësi të mëdha, ku erdhi edhe sulmi në Gërmi, pasi një mesazh i doktorit Maxhuni drejtuar kryetarit të FFK’së, Agim Ademi, tensionoi shumë situatën.
Këtë mesazh mund ta lexoni më poshtë dhe është siguruar nga Metro dhe tani është pjesë e provave të Prokurorisë.
”O Agim strazhari-rojtari, uzurpatori, sekseri, injoranti ti mendon se me rrena mund te mashtrosh dikend se UEFA FIFA paskan rregulla te dyfishta per diken keshtu per diken ashtu jo jo ka rregulla. Problemet i ka me ty per vepra kriminale tuat per te cilat je gjobit me burg qe shpejt do te shkosh aty ku e meriton pra ne burg ku e ke vendin. Te kam than se me mua nuk mund te luajsh. Po pres edhe pak jave dhe do te sqarohemi ne të dy nese nuk futesh ne burg. Po sigurisht se po, nuk lejoj niveli i rojtarir të mirret me mua, do te pendohesh ta kam terheq verejtjen.”, ishte mesazhi i Maxhunit drejtuar Ademit pas largimit nga puna, shkruan Gazeta Metro përcjell Gazeta Shëndeti.loading...

Lexo edhe:

Postimet e fundit

Postime e popullarizuara gjatë një jave

Djali i dëshmorit ia publikon certifikatën e lindjes: Fatmire Kollçaku është e bija e një serbe

Nënkryetarja e Kuvendit nga LVV i reagon ashpër Thaçit, ia publikon një foto që s’do të donte ta shihte kurrë

7 mjekë specialistë fillojnë punën në Spitalin Rajonal të Mitrovicës

Prof. Dr. Nexhmi Hyseni - Themelues i Kirurgjisë moderne kosovare

Analisti serb: Kurti është i rrezikshëm për Serbinë, truri i tij i shpejtë si kompjuteri

Dr.Ibrahim Maliqi: Qeveria Kurti duhet të ketë kujdes, në të kundërtën shpresa vdes bashkë me të

Ja sa do ta ketë Kurti pagën nëse Kushtetuesja e lejon hyrjen në fuqi të Ligjit të pagave

Arsim Gërxhaliu ironizon me mjekët kosovarë: Kështu mbrohemi nga koronavirusi, jo me maska siç bëni ju!

Kontratat me OJQ-të janë shfrytëzuar për të punësuar staf shëndetësor në QKMF

Dr.Hatixhe Latifi-Pupovci: Jemi duke përjetuar stres nga e mira

Postime e popullarizuara gjatë një muaji

Djali i dëshmorit ia publikon certifikatën e lindjes: Fatmire Kollçaku është e bija e një serbe

Ramadani: Tutuni nga koronavirusi pasi të sëmuren mjekët

Në QKMF-në e Gjakovës mund të shihni gjithçka madje edhe gjoks të ekspozuar

“Dhurata” e parë nga Kurti, merr vendim t’i ulë pagat që i rriti Haradinaj

Dr.Arbër Kutllovci reagon për sulmin ndaj mjekut specializant Dr.Endrit Shala

Tetë të prekur nga meningjiti në Kosovë, ja cilat janë simptomat

Arrestohet mjeku/ Vdes 12-vjeçarja pasi i gjymtuan organin gjenital

Epike: 123 kontrolla mjekësore nga vetëm një doktor dhe dy infermierë brenda një orari të zakonshëm

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Drejtori i QKMF-së së Lipjanit, e tregon të vërtetën e videos, ku një e moshuar priste për ndihmë mjekësore

Postime e popullarizuara që nga fillimi

6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Gabimi i mjekut të përgjithshëm dhe familjar rreth kolikës abdominale dhe kolikës renale

Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut

Studim: Vitamina C në doza të larta shkatërron tërësisht kancerin

Pagat vjetore të Presidentit, Kryeministrit, Kirurgut, Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në vendet e ndryshme të botës

Djali i dëshmorit ia publikon certifikatën e lindjes: Fatmire Kollçaku është e bija e një serbe

Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit