Skip to main content
Protected by Copyscape

E konfirmon doktori i Kombëtares së Kosovës: Ademi dhe Rama më sulmuan fizikisht në Gërmi

E konfirmon doktori i Kombëtares së Kosovës: Ademi dhe Rama më sulmuan fizikisht në Gërmi


Ish-doktori i Kombëtares U21 të Kosovës, Mehmet Maxhuni, ka konfirmuar rastin se ishte sulmuar nga Presidenti i FFK’së, Agim Ademi, dhe Muharrem Rama, shkruan Gazeta Metro përcjell Gazeta Shëndeti.

Ademi dhe Rama më 28 shtator të këtij viti kishin sulmuar fizikisht ish doktorin që punonte për më shumë se 25 vite në Federatën e Futbollit të Kosovës në parkun e Gërmisë. Krejt kjo ndodhi pas ardhjes së Ademit në krye të FFK’së, kur më pas largoi nga puna Maxhunin.
Kjo është konfirmuar për Gazetën Metro nga vet doktori në fjalë, Mehmet Maxhuni, ai ka thënë se ka paditur Ademin dhe Ramën dhe se tani po pret zhvillimet nga Gjykata. 
Maxhuni akuzon Ademin se prej se erdhi në krye të FFK’së, asgjë nuk ka shkuar për së mbari, sipas tij FFK po drejtohet nga një person i cili aktakuza.
‘’Ai mesazh ishte cak i sulmit. Unë në Federatë jam mjek që 25 vite. Jam mjeku i parë, mjek permanent para dhe gjatë luftës. Sa ishte Fadil Vokrri President i FFK’së, çdo gjë ka shkuar mbarë, por kur erdhi ky[Agim Ademi] që ka zero kontribut për pozitën që është aty edhe ma ka ndërru.  Ai më ka largu me arsyet që është kërkuar nga FIFA e UEFA, unë kam kërkuar ta shoh letrën edhe nga Eroll Salihi[sekretar i përgjithshëm i FFK’së], por ata nuk ma kanë treguar. Atij i kam thënë se nuk mundeni me bo çka të doni këtu se nuk i’ua ka bërë baba, unë këtu jam para teje dhe kam kontribut më të madh. Ndërkohë, unë ia kam dërgu një mesazh Agim Ademit. Unë se kam kërcenuar atë, por një ditë ai dhe Rama m’kanë dalë mbrapa dhe më kanë sulmu fizikisht. Unë normalisht se i kam paditur dhe po pres zhvillimet nga Gjykata. Mirëpo, unë nuk kuptoj se si është e mundur që të jetë në krye të një institucioni një njeri me të gjitha këto akuza që i ka. Ai gjithashtu ka çu njerëz për mu pajtu, por unë s’kam çka pajtohem me të sepse kurgjo borgj nuk i kam. Të shohim se çfarë do bëj gjyqi” – ka deklaruar Maxhuni për Gazeta Metro.
E gjithë kjo ngjarje ishte munduar dhe përpjekur të mbahet larg opinionit publik dhe mediave, mirëpo Gazeta Metro ka siguruar dëshminë e cila në Policinë e Kosovës mban numrin “2019 AB – 2245” dhe është përcjellur tek Prokuroria e Kosovës si rast “PP II 4565/19” ku edhe pritet të bëhet kallëzim i ri Penal ndaj Agim Ademit dhe Muharrem Ramës.
Gazeta Metro në vijim do të sjellë edhe dëshminë e doktor Maxhunit dhënë në Polici, po ashtu edhe atë të Agim Ademit dhe Muharrem Ramës, ngjarje kjo që u mundua të fshihet nga publiku.


Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon Gazetën Shëndeti dhe kritikën tonë. Ndihmoje Gazetën Shëndeti - Mbështete median e pavarur kombëtare. Bëni donacion ose klikoni në reklama sepse me këtë mundësoni që kjo Gazetë të qëndroj online.


Reklama
loading...
Lexo edhe:

Postime e popullarizuara gjatë një jave

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Specializantët bëjnë thirrje për mjekët e rinjë që të ikin drejt Gjermanisë

Edhe një Kirurg i suksesshëm në Gjermani

Gjermani: profesioni i mjekut më i paguar, paga shkon deri 120 mijë euro në vit

SHSKUK dënon ashpër sulmin e mbrëmshëm ndaj Dr.Bujar Gashi

Profesionet më të ndërlikuara dhe më të vështira në botë

Pse Oda e Mjekëve nuk reagon ndaj deklaratës së Milaim Zekës?

Dhunon mjekun, arrestohet 32 vjeçari

17 orë pa ndërprerje! Kardiokirurgu shqiptar realizon operacion të rrallë në Londër

LIGJI PËR PAGA NË SEKTORIN PUBLIK, NUK PO I GËZON TË GJITHË

Postime e popullarizuara gjatë një muaji

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Kurti paralajmëron mjekët : O privat o në të shtetit

Sot më shumë çmohen botoxet e analfabetët sesa të bësh 30 vite shkollim

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Specializantët bëjnë thirrje për mjekët e rinjë që të ikin drejt Gjermanisë

Specialisti i Reumatologjisë që ka diplomuar dy herë në Mjekësi

Sulmi qyqar ndaj Dr.Sefedin Fazliut i cili është një doktor shembullor

Ja çka do të ndodh nëse nuk fillon zbatimi i ligjit për paga

Ja nga cili muaj do të zbatohet ligji për paga në sektorin publik

Edhe një Kirurg i suksesshëm në Gjermani

Postime e popullarizuara që nga fillimi

6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Gabimi i mjekut të përgjithshëm dhe familjar rreth kolikës abdominale dhe kolikës renale

Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut

Studim: Vitamina C në doza të larta shkatërron tërësisht kancerin

Pagat vjetore të Presidentit, Kryeministrit, Kirurgut, Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në vendet e ndryshme të botës

Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta

Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit

Klinika ku punojnë 7 shqiptarë të Kosovës, ndër 10 klinikat më të mira në Gjermani për trajtimin e infarktit trunor

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat