Skip to main content

E konfirmon doktori i Kombëtares së Kosovës: Ademi dhe Rama më sulmuan fizikisht në Gërmi

E konfirmon doktori i Kombëtares së Kosovës: Ademi dhe Rama më sulmuan fizikisht në Gërmi


Ish-doktori i Kombëtares U21 të Kosovës, Mehmet Maxhuni, ka konfirmuar rastin se ishte sulmuar nga Presidenti i FFK’së, Agim Ademi, dhe Muharrem Rama, shkruan Gazeta Metro përcjell Gazeta Shëndeti.

Ademi dhe Rama më 28 shtator të këtij viti kishin sulmuar fizikisht ish doktorin që punonte për më shumë se 25 vite në Federatën e Futbollit të Kosovës në parkun e Gërmisë. Krejt kjo ndodhi pas ardhjes së Ademit në krye të FFK’së, kur më pas largoi nga puna Maxhunin.
Kjo është konfirmuar për Gazetën Metro nga vet doktori në fjalë, Mehmet Maxhuni, ai ka thënë se ka paditur Ademin dhe Ramën dhe se tani po pret zhvillimet nga Gjykata. 
Maxhuni akuzon Ademin se prej se erdhi në krye të FFK’së, asgjë nuk ka shkuar për së mbari, sipas tij FFK po drejtohet nga një person i cili aktakuza.
‘’Ai mesazh ishte cak i sulmit. Unë në Federatë jam mjek që 25 vite. Jam mjeku i parë, mjek permanent para dhe gjatë luftës. Sa ishte Fadil Vokrri President i FFK’së, çdo gjë ka shkuar mbarë, por kur erdhi ky[Agim Ademi] që ka zero kontribut për pozitën që është aty edhe ma ka ndërru.  Ai më ka largu me arsyet që është kërkuar nga FIFA e UEFA, unë kam kërkuar ta shoh letrën edhe nga Eroll Salihi[sekretar i përgjithshëm i FFK’së], por ata nuk ma kanë treguar. Atij i kam thënë se nuk mundeni me bo çka të doni këtu se nuk i’ua ka bërë baba, unë këtu jam para teje dhe kam kontribut më të madh. Ndërkohë, unë ia kam dërgu një mesazh Agim Ademit. Unë se kam kërcenuar atë, por një ditë ai dhe Rama m’kanë dalë mbrapa dhe më kanë sulmu fizikisht. Unë normalisht se i kam paditur dhe po pres zhvillimet nga Gjykata. Mirëpo, unë nuk kuptoj se si është e mundur që të jetë në krye të një institucioni një njeri me të gjitha këto akuza që i ka. Ai gjithashtu ka çu njerëz për mu pajtu, por unë s’kam çka pajtohem me të sepse kurgjo borgj nuk i kam. Të shohim se çfarë do bëj gjyqi” – ka deklaruar Maxhuni për Gazeta Metro.
E gjithë kjo ngjarje ishte munduar dhe përpjekur të mbahet larg opinionit publik dhe mediave, mirëpo Gazeta Metro ka siguruar dëshminë e cila në Policinë e Kosovës mban numrin “2019 AB – 2245” dhe është përcjellur tek Prokuroria e Kosovës si rast “PP II 4565/19” ku edhe pritet të bëhet kallëzim i ri Penal ndaj Agim Ademit dhe Muharrem Ramës.
Gazeta Metro në vijim do të sjellë edhe dëshminë e doktor Maxhunit dhënë në Polici, po ashtu edhe atë të Agim Ademit dhe Muharrem Ramës, ngjarje kjo që u mundua të fshihet nga publiku.
loading...

Lexo edhe:

Postimet e fundit

Postime e popullarizuara gjatë një jave

Djali i dëshmorit ia publikon certifikatën e lindjes: Fatmire Kollçaku është e bija e një serbe

Nënkryetarja e Kuvendit nga LVV i reagon ashpër Thaçit, ia publikon një foto që s’do të donte ta shihte kurrë

7 mjekë specialistë fillojnë punën në Spitalin Rajonal të Mitrovicës

Prof. Dr. Nexhmi Hyseni - Themelues i Kirurgjisë moderne kosovare

Analisti serb: Kurti është i rrezikshëm për Serbinë, truri i tij i shpejtë si kompjuteri

Dr.Ibrahim Maliqi: Qeveria Kurti duhet të ketë kujdes, në të kundërtën shpresa vdes bashkë me të

Ja sa do ta ketë Kurti pagën nëse Kushtetuesja e lejon hyrjen në fuqi të Ligjit të pagave

Arsim Gërxhaliu ironizon me mjekët kosovarë: Kështu mbrohemi nga koronavirusi, jo me maska siç bëni ju!

Kontratat me OJQ-të janë shfrytëzuar për të punësuar staf shëndetësor në QKMF

Dr.Hatixhe Latifi-Pupovci: Jemi duke përjetuar stres nga e mira

Postime e popullarizuara gjatë një muaji

Djali i dëshmorit ia publikon certifikatën e lindjes: Fatmire Kollçaku është e bija e një serbe

Ramadani: Tutuni nga koronavirusi pasi të sëmuren mjekët

Në QKMF-në e Gjakovës mund të shihni gjithçka madje edhe gjoks të ekspozuar

“Dhurata” e parë nga Kurti, merr vendim t’i ulë pagat që i rriti Haradinaj

Dr.Arbër Kutllovci reagon për sulmin ndaj mjekut specializant Dr.Endrit Shala

Tetë të prekur nga meningjiti në Kosovë, ja cilat janë simptomat

Arrestohet mjeku/ Vdes 12-vjeçarja pasi i gjymtuan organin gjenital

Epike: 123 kontrolla mjekësore nga vetëm një doktor dhe dy infermierë brenda një orari të zakonshëm

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Drejtori i QKMF-së së Lipjanit, e tregon të vërtetën e videos, ku një e moshuar priste për ndihmë mjekësore

Postime e popullarizuara që nga fillimi

6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Gabimi i mjekut të përgjithshëm dhe familjar rreth kolikës abdominale dhe kolikës renale

Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut

Studim: Vitamina C në doza të larta shkatërron tërësisht kancerin

Pagat vjetore të Presidentit, Kryeministrit, Kirurgut, Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në vendet e ndryshme të botës

Djali i dëshmorit ia publikon certifikatën e lindjes: Fatmire Kollçaku është e bija e një serbe

Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit