Skip to main content
Protected by Copyscape

Gazeta Infermierët: Sylës i shkoj jeta duke kërcënuar
Blerim Syla sot në një intervistë për Ekonomia Online paralajmëron kolaps të shtetit nëse në dhjetor s’dalin pagat me rritje. Ndaj kësaj deklarate ka reaguar faqja në Facebook "Gazeta Infermierët" ku sipas kësaj Gazete Syla kërcënoi infermierët dhe ende i kërcënon, kërcënon shtetin, institucionet, kërcënon të gjithë.Lexo postimin e plotë


I shkoj jeta tu kërcnu

Kërcënoi infermierët dhe ende i kërcënon, kërcënon shtetin, institucionet, kërcënon të gjithë.

Si fillim, shkaktari numër një që infermierët sot nuk i gëzohen ligjit të pagave është kërcënuesi Blerim, i cili punoj vetëm për mjekët që të ua  dyfishoj pagat nga 600  euro në 1200 euro, kurse për infermierët u përkujdes që të kenë rritje vetëm 40 deri në 70 euro.

Po ky kërcënues, vazhdon të i SAKATON infermierët duke i mbajt dhunshëm në federatën sindikale të mjekëve, duke i detyru edhe atë vetëm dy orë në javë, të premteve nga ora 10 deri 12 për tu hequr nga federata e mjekëve.

Pyetja jonë është kjo?
Ti qysh don me qu shtetin në kolaps me disa mjek dhe 5 a 6 infermierë të cilët të kanë mbetë në federatë?

Nejse mos të harrojmë qe ti je mjeshtër i mashtrimit, por kemi fillu të ankohemi në çdo institucion dhe ta informojmë çdo zyrtarë për ZULLUMIN që po ua bën infermierëve.

Pra kërkesa e infermierëve është 3.2 dhe ligji do të shkojnë në Gjykatën Kushtetuese, e ti vazhdoje avazin e vjetër 🍺.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2663802383663607&id=582655705111629

Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon Gazetën Shëndeti dhe kritikën tonë. Ndihmoje Gazetën Shëndeti - Mbështete median e pavarur kombëtare. Bëni donacion ose klikoni në reklama sepse me këtë mundësoni që kjo Gazetë të qëndroj online.


Reklama
loading...
Lexo edhe:

Postime e popullarizuara gjatë një jave

Ministria e Financave: Pagat e sektorit publik dalin me rritje

Dr.Sami Uka: Grevë? Kundër kujt?

Kirurgët ishin të parët që e kuptuan mashtrimin e madh që po bëhej me ligjin e pagave

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Skandaloze: Shnetëza sulmon Drejtorin e Radiologjisë, Dr.Bujar Gjikollin pa asnjë arsye ose të drejtë ligjore

Ligji për Pagat: Doktorët të premtën në grevë!

A do të dalin pagat me rritje: Vjen përgjigja nga Ministria e Financave

Dr.Arbër Morina: Kirurgët nuk janë në grevë

Ministria e Financave tregon kur do të ekzekutohen pagat me rritje

Mjekët janë me koeficientin më të lartë të inteligjencës

Postime e popullarizuara gjatë një muaji

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Basri Sejdiu: Sot fillon zbatimi i Ligjit të ri të Pagave, përfituesit më të mëdhenjë do të jenë profesionistët shëndetësor.

Skriptoret që gjenden afër fakultetit të Mjekësisë po e shkatërrojnë Mjekësinë

Specializantët bëjnë thirrje për mjekët e rinjë që të ikin drejt Gjermanisë

Kryesindikalisti i shëndetësisë: Priten veprime të paparashikueshme nga Sindikatat!

Ministria e Financave: Pagat e sektorit publik dalin me rritje

Dr.Sami Uka: Grevë? Kundër kujt?

Të punosh si Mjek në Kosovë!

Kirurgët ishin të parët që e kuptuan mashtrimin e madh që po bëhej me ligjin e pagave

Sot mbetëm me turp, ata na thonë “vëllezër e motra”, po ne si i trajtojmë “kosovarët”?

Postime e popullarizuara që nga fillimi

6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Gabimi i mjekut të përgjithshëm dhe familjar rreth kolikës abdominale dhe kolikës renale

Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut

Studim: Vitamina C në doza të larta shkatërron tërësisht kancerin

Pagat vjetore të Presidentit, Kryeministrit, Kirurgut, Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në vendet e ndryshme të botës

Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta

Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit

Klinika ku punojnë 7 shqiptarë të Kosovës, ndër 10 klinikat më të mira në Gjermani për trajtimin e infarktit trunor

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat