Skip to main content
Protected by Copyscape

Hetohet gjinekologu i Prizrenit, dyshohet për lëndim të foshnjës gjatë lindjes


Hetohet gjinekologu i Prizrenit, dyshohet për lëndim të foshnjës gjatë lindjes

Një gjinekolog së bashku me stafin e tij, është duke u hetuar për trajtim të keq gjatë lindjes së një gruaje në Spitalin e Prizrenit.Foshnja dyshohet se ka marrë lëndime të rënda trupore gjatë lindjes në Repartin e Gjinekologjisë .Rasti është lajmëruar nga nëna në polici.
Zëdhënësi i Policisë në Prizren, Shaban Osmanollaj tha se ky rast është në fazën e hetimeve.Sipas tij, prokuroria dhe policia janë duke e trajtuar me prioritet ankesën e nënës lëndimet e foshnjës gjatë lindjes së saj.“ Rasti është duke u hetuar, kurse detajet do të bëhen në ditët e ardhshme”, tregon Osmanollaj për “PrizrenPress”.
Sipas tij, gruaja rastin e ka lajmëruar në polici pasi ka kuptuar se foshnja është lënduar gjatë procesit të lindjes.Burimet e “PrizrenPress”-it bëjnë të ditur së gruaja që ka lajmëruar rastin është bërë nënë për herë të parë.
Fëmija e saj është duke u trajtuar në Spitalin e Prizrenit.Ndërkaq, me rastin është duke u marrë edhe menaxhmenti i Spitalit të Prizrenit.Zyrtari për informim në këtë spital, Shefajet Berisha tha se rasti është diskutuar në Këshillin Drejtues.“Po jemi të njoftuar me rastin. Rasti është diskutuar në Këshillin Drejtues. Është autorizuar drejtori mjekësor, që të merr deklaratat, të analizojë rastin dhe të përgatit raport për Këshillin Drejtues”, tregon Berisha.


Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon Gazetën Shëndeti dhe kritikën tonë. Ndihmoje Gazetën Shëndeti - Mbështete median e pavarur kombëtare. Bëni donacion ose klikoni në reklama sepse me këtë mundësoni që kjo Gazetë të qëndroj online.


Reklama
loading...
Lexo edhe:

Postime e popullarizuara gjatë një jave

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Specializantët bëjnë thirrje për mjekët e rinjë që të ikin drejt Gjermanisë

Edhe një Kirurg i suksesshëm në Gjermani

Gjermani: profesioni i mjekut më i paguar, paga shkon deri 120 mijë euro në vit

SHSKUK dënon ashpër sulmin e mbrëmshëm ndaj Dr.Bujar Gashi

Profesionet më të ndërlikuara dhe më të vështira në botë

Pse Oda e Mjekëve nuk reagon ndaj deklaratës së Milaim Zekës?

Dhunon mjekun, arrestohet 32 vjeçari

17 orë pa ndërprerje! Kardiokirurgu shqiptar realizon operacion të rrallë në Londër

LIGJI PËR PAGA NË SEKTORIN PUBLIK, NUK PO I GËZON TË GJITHË

Postime e popullarizuara gjatë një muaji

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Kurti paralajmëron mjekët : O privat o në të shtetit

Sot më shumë çmohen botoxet e analfabetët sesa të bësh 30 vite shkollim

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Specializantët bëjnë thirrje për mjekët e rinjë që të ikin drejt Gjermanisë

Specialisti i Reumatologjisë që ka diplomuar dy herë në Mjekësi

Sulmi qyqar ndaj Dr.Sefedin Fazliut i cili është një doktor shembullor

Ja çka do të ndodh nëse nuk fillon zbatimi i ligjit për paga

Ja nga cili muaj do të zbatohet ligji për paga në sektorin publik

Edhe një Kirurg i suksesshëm në Gjermani

Postime e popullarizuara që nga fillimi

6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Gabimi i mjekut të përgjithshëm dhe familjar rreth kolikës abdominale dhe kolikës renale

Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut

Studim: Vitamina C në doza të larta shkatërron tërësisht kancerin

Pagat vjetore të Presidentit, Kryeministrit, Kirurgut, Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në vendet e ndryshme të botës

Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta

Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit

Klinika ku punojnë 7 shqiptarë të Kosovës, ndër 10 klinikat më të mira në Gjermani për trajtimin e infarktit trunor

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat