Skip to main content

Kirurgët janë pasuri kombëtare e një shteti!

Kirurgët janë pasuri kombëtare e një shteti


Kirurgët janë pasuri kombëtare e një shteti

Kirurgët jamë mbreti dhe mbretresha e mjekësisë. 

Kirurgët janë pasuri kombëtare e një shteti. Me punën e tyre që e realizojnë, Kirurgët ia kursejnë shtetit me miliona euro. 

Çdo operacion ka rëndësinë e vet dhe normalisht çdo Kirurg është i përgatitur maksimalisht që t'a kryejë çdo operacion me sukses. 

Nëse një pacient i cili ka nevojë për ndërhyrje kirurgjike do të dërgohej jashtë vendit atëherë shtetit do t'i kushtonte nga 100 mijë euro deri në 300 mijë euro, por fatmirësisht Kirurgët e vendit tonë janë të përgatitur mjaft mirë profesionalisht dhe pothuajse asnjë pacient nuk dërgohet jashtë vendit dhe kështu kursehen me miliona euro.

Çdo lëmi kirurgjike ia kursen shtetit nga 10 milion euro deri në 100 milion euro në vit dhe kjo është një shumë tepër e konsiderueshme dhe i bën Kirurgët vërtetë si pasuri kombëtare tepër e çmuar të cilët duhet të ruhen si "sytë e ballit" dhe të mbështeten vazhdimisht me përmirësimin e kushteve të punës dhe rritjen e rrogave në mënyrë që të rritet edhe performanca e tyre.
loading...

Lexo edhe:

Postimet e fundit

Postime e popullarizuara gjatë një jave

Djali i dëshmorit ia publikon certifikatën e lindjes: Fatmire Kollçaku është e bija e një serbe

Nënkryetarja e Kuvendit nga LVV i reagon ashpër Thaçit, ia publikon një foto që s’do të donte ta shihte kurrë

7 mjekë specialistë fillojnë punën në Spitalin Rajonal të Mitrovicës

Prof. Dr. Nexhmi Hyseni - Themelues i Kirurgjisë moderne kosovare

Analisti serb: Kurti është i rrezikshëm për Serbinë, truri i tij i shpejtë si kompjuteri

Dr.Ibrahim Maliqi: Qeveria Kurti duhet të ketë kujdes, në të kundërtën shpresa vdes bashkë me të

Ja sa do ta ketë Kurti pagën nëse Kushtetuesja e lejon hyrjen në fuqi të Ligjit të pagave

Arsim Gërxhaliu ironizon me mjekët kosovarë: Kështu mbrohemi nga koronavirusi, jo me maska siç bëni ju!

Kontratat me OJQ-të janë shfrytëzuar për të punësuar staf shëndetësor në QKMF

Dr.Hatixhe Latifi-Pupovci: Jemi duke përjetuar stres nga e mira

Postime e popullarizuara gjatë një muaji

Djali i dëshmorit ia publikon certifikatën e lindjes: Fatmire Kollçaku është e bija e një serbe

Ramadani: Tutuni nga koronavirusi pasi të sëmuren mjekët

Në QKMF-në e Gjakovës mund të shihni gjithçka madje edhe gjoks të ekspozuar

“Dhurata” e parë nga Kurti, merr vendim t’i ulë pagat që i rriti Haradinaj

Dr.Arbër Kutllovci reagon për sulmin ndaj mjekut specializant Dr.Endrit Shala

Tetë të prekur nga meningjiti në Kosovë, ja cilat janë simptomat

Arrestohet mjeku/ Vdes 12-vjeçarja pasi i gjymtuan organin gjenital

Epike: 123 kontrolla mjekësore nga vetëm një doktor dhe dy infermierë brenda një orari të zakonshëm

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Drejtori i QKMF-së së Lipjanit, e tregon të vërtetën e videos, ku një e moshuar priste për ndihmë mjekësore

Postime e popullarizuara që nga fillimi

6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Gabimi i mjekut të përgjithshëm dhe familjar rreth kolikës abdominale dhe kolikës renale

Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut

Studim: Vitamina C në doza të larta shkatërron tërësisht kancerin

Pagat vjetore të Presidentit, Kryeministrit, Kirurgut, Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në vendet e ndryshme të botës

Djali i dëshmorit ia publikon certifikatën e lindjes: Fatmire Kollçaku është e bija e një serbe

Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit