Skip to main content
Protected by Copyscape

Skandaloze: Në Shqipëri Infermierët nuk marrin pagën e tetoritNjë situatë e pazakontë është krijuar së fundmi në administratën shtetërore që prej muajit shtator, por mesa duket tashmë ‘kupa është mbushur’.
Pas mësuesve të cilët gjithmonë hasen me vonesat e pagave, edhe infermierët janë përballur më këtë situatë. Infermierët e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” kanë denoncuar se nuk kanë marrë ende pagat e muajit tetor pavarësisht se data shënon 6 Nëntor. Një nga infermierët e spitalit, Elson Jaçaj,  në një intervistë për Fax News tha se situata nuk është duke marrë zgjidhje dhe për më tepër nuk ka asnjë informacion.
Jaçaj shprehet:
Është data 6 nëntor dhe ne ende s’kemi marrë rrogat. Nuk ka ndodhur asnjëherë si këtë vit. Zakonisht vonesat ndodhin në Janar. Nuk kemi marrë asnjë shpjegim për vonesën. I jemi drejtuar me një letër me shkrim ministrisë së Shëndetësisë. Zakonisht rroga merret të hënën e parë të muajit, ndërsa këtë muaj situata është e tillë."
Duke ngritur zërin edhe mbi fenomenin e largimeve të infermierëve jashtë Shqipërisë Jaçaj tha se këto probleme po e rrisin akoma dhe më shumë dëshirën për të ikur në një vend tjetër.
Ai shtoi:
Gjendja është më e keqe në QSUT, por nga informacionet që kam, edhe në spitalet e tjera.
Profesioni ynë nënvlerësohet, ky është nënvlerësim. Një tjetër motiv për të ikur nga Shqipëria.”


Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon Gazetën Shëndeti dhe kritikën tonë. Ndihmoje Gazetën Shëndeti - Mbështete median e pavarur kombëtare. Bëni donacion ose klikoni në reklama sepse me këtë mundësoni që kjo Gazetë të qëndroj online.


Reklama
loading...
Lexo edhe:

Postime e popullarizuara gjatë një jave

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Specializantët bëjnë thirrje për mjekët e rinjë që të ikin drejt Gjermanisë

Edhe një Kirurg i suksesshëm në Gjermani

Gjermani: profesioni i mjekut më i paguar, paga shkon deri 120 mijë euro në vit

Profesionet më të ndërlikuara dhe më të vështira në botë

SHSKUK dënon ashpër sulmin e mbrëmshëm ndaj Dr.Bujar Gashi

Pse Oda e Mjekëve nuk reagon ndaj deklaratës së Milaim Zekës?

Dhunon mjekun, arrestohet 32 vjeçari

17 orë pa ndërprerje! Kardiokirurgu shqiptar realizon operacion të rrallë në Londër

LIGJI PËR PAGA NË SEKTORIN PUBLIK, NUK PO I GËZON TË GJITHË

Postime e popullarizuara gjatë një muaji

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Kurti paralajmëron mjekët : O privat o në të shtetit

Sot më shumë çmohen botoxet e analfabetët sesa të bësh 30 vite shkollim

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Specializantët bëjnë thirrje për mjekët e rinjë që të ikin drejt Gjermanisë

Specialisti i Reumatologjisë që ka diplomuar dy herë në Mjekësi

Sulmi qyqar ndaj Dr.Sefedin Fazliut i cili është një doktor shembullor

Ja çka do të ndodh nëse nuk fillon zbatimi i ligjit për paga

Ja nga cili muaj do të zbatohet ligji për paga në sektorin publik

Edhe një Kirurg i suksesshëm në Gjermani

Postime e popullarizuara që nga fillimi

6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Gabimi i mjekut të përgjithshëm dhe familjar rreth kolikës abdominale dhe kolikës renale

Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut

Studim: Vitamina C në doza të larta shkatërron tërësisht kancerin

Pagat vjetore të Presidentit, Kryeministrit, Kirurgut, Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në vendet e ndryshme të botës

Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta

Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit

Klinika ku punojnë 7 shqiptarë të Kosovës, ndër 10 klinikat më të mira në Gjermani për trajtimin e infarktit trunor

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat