Skip to main content
Protected by Copyscape

Sot më shumë çmohen botoxet e analfabetët sesa të bësh 30 vite shkollimShkruan: Elfije Krasniqi

Ndodhe kjo kur jetojmë në kohën e maskarenjëve.
Ndodhe kjo kur vlera dhe respekti ndaj profesionistëve shëndetesorë është rrënuar tërësisht.
Ndodhë kjo kur më shumë çmohen botoxet e analfabetët  sesa të perfundosh 30 vite shkollim.
Ndodhe gjithqka kur ti kohën tënde dhe të familjes tënde ia dedikon njerzve që sdin se  çka është mirenjohja e as falenderimi.
Ndodhe kjo kur rrin 16h e 24h për ti shëruar të tjerët nderkohe që shëndeti yt rrënohet.
Ndodhe kjo kur të tjerët festoj e ti rrin në gjendje gadishmërie për të pritur ata që kan nevojë.
Ndodhe kjo kur prinderit dhe familja kan nevoj për ty ndersa ti je duke u kujdesur pęr shëndetin e tjerëve.
Ndodhe kjo kur askujt si bëhet vonë se sa rrugë të vështirë ke kaluar deri sa ke perfunduar studimet.
Ndodhe kjo kur askujt si bëhet vonë se sa sfida dhe sakrifica ke kaluar ti dhe familja jote deri sa ke arrit titullin.
Ndodhe kjo per shkak se vlera shkelet e nënçmohet ndërsa antivlera privilegjohet.
Me ju Dr.Sefedin Fazliu
Stop dhunës ndaj profesionistëve shëndetësorë

Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon Gazetën Shëndeti dhe kritikën tonë. Ndihmoje Gazetën Shëndeti - Mbështete median e pavarur kombëtare. Bëni donacion ose klikoni në reklama sepse me këtë mundësoni që kjo Gazetë të qëndroj online.


Reklama
loading...
Lexo edhe:

Postime e popullarizuara gjatë një jave

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Specializantët bëjnë thirrje për mjekët e rinjë që të ikin drejt Gjermanisë

Edhe një Kirurg i suksesshëm në Gjermani

Gjermani: profesioni i mjekut më i paguar, paga shkon deri 120 mijë euro në vit

Profesionet më të ndërlikuara dhe më të vështira në botë

SHSKUK dënon ashpër sulmin e mbrëmshëm ndaj Dr.Bujar Gashi

Pse Oda e Mjekëve nuk reagon ndaj deklaratës së Milaim Zekës?

Dhunon mjekun, arrestohet 32 vjeçari

17 orë pa ndërprerje! Kardiokirurgu shqiptar realizon operacion të rrallë në Londër

LIGJI PËR PAGA NË SEKTORIN PUBLIK, NUK PO I GËZON TË GJITHË

Postime e popullarizuara gjatë një muaji

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Kurti paralajmëron mjekët : O privat o në të shtetit

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Specializantët bëjnë thirrje për mjekët e rinjë që të ikin drejt Gjermanisë

Specialisti i Reumatologjisë që ka diplomuar dy herë në Mjekësi

Sulmi qyqar ndaj Dr.Sefedin Fazliut i cili është një doktor shembullor

Ja çka do të ndodh nëse nuk fillon zbatimi i ligjit për paga

Ja nga cili muaj do të zbatohet ligji për paga në sektorin publik

Edhe një Kirurg i suksesshëm në Gjermani

Postime e popullarizuara që nga fillimi

6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Gabimi i mjekut të përgjithshëm dhe familjar rreth kolikës abdominale dhe kolikës renale

Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut

Studim: Vitamina C në doza të larta shkatërron tërësisht kancerin

Pagat vjetore të Presidentit, Kryeministrit, Kirurgut, Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në vendet e ndryshme të botës

Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta

Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit

Klinika ku punojnë 7 shqiptarë të Kosovës, ndër 10 klinikat më të mira në Gjermani për trajtimin e infarktit trunor

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat