Skip to main content

Sulmi qyqar ndaj Dr.Sefedin Fazliut i cili është një doktor shembullor

Burimi: Peofili në FB i Dr.Lulzim Hotit

Shkruan: Dr.Lulzim Hoti

Mbreme gjate orarit te punes ne Emergjencen e Spitalit te Ferizajit eshte sulmuar fizikisht kolegu yne, Dr Sefedin Fazliu.
E denoj kete sulm qyqar ndaj dr Sefedinit, i cili eshte nje doktor shembullor, i deshiroj sherim te shpejte dhe kerkojme nga organet pergjegjese qe te marrin masat dhe veprimet e duhura per zbardhjen e rastit dhe venjen e fajtoreve para drejtesise, poashtu i bejme thirrje edhe institucioneve relevante qe te ndermirren masa qe kjo mos te perseritet.
Apel drejtorive te te gjitha spitaleve qe te angazhohen pjesetaret e Policise se Kosoves ashtu sikurse jane ne Kliniken Emergjente te SHSKUK-se per sigurine e stafit mjekesor nga sulme te tilla te vazhdueshme qe po ndodhin ne vazhdimesi ne te gjitha Emergjencat e Kosoves.
Iu bej apel edhe qytetareve qe mos te sulmojne punetoret shendetesor duke u nxitur nga thirrjet publike te kujtdo qofte pasiqe ne jemi te gjithe familjar qe nganjehere i leme edhe femijt tane te semure ne shtepi vetem qe juve te iu ofrojme ndihme mjekesore.
Poashtu thirrje organeve te drejtesise te mirren masa ndaj kujtdo qofte qe publikisht ben thirrje per sulme dhe nxit urrejtje dhe sulme ndaj cilitdo profesionist shendetesor
loading...

Lexo edhe:

Postimet e fundit

Postime e popullarizuara gjatë një jave

Djali i dëshmorit ia publikon certifikatën e lindjes: Fatmire Kollçaku është e bija e një serbe

Nënkryetarja e Kuvendit nga LVV i reagon ashpër Thaçit, ia publikon një foto që s’do të donte ta shihte kurrë

7 mjekë specialistë fillojnë punën në Spitalin Rajonal të Mitrovicës

Prof. Dr. Nexhmi Hyseni - Themelues i Kirurgjisë moderne kosovare

Analisti serb: Kurti është i rrezikshëm për Serbinë, truri i tij i shpejtë si kompjuteri

Dr.Ibrahim Maliqi: Qeveria Kurti duhet të ketë kujdes, në të kundërtën shpresa vdes bashkë me të

Ja sa do ta ketë Kurti pagën nëse Kushtetuesja e lejon hyrjen në fuqi të Ligjit të pagave

Arsim Gërxhaliu ironizon me mjekët kosovarë: Kështu mbrohemi nga koronavirusi, jo me maska siç bëni ju!

Kontratat me OJQ-të janë shfrytëzuar për të punësuar staf shëndetësor në QKMF

Dr.Hatixhe Latifi-Pupovci: Jemi duke përjetuar stres nga e mira

Postime e popullarizuara gjatë një muaji

Djali i dëshmorit ia publikon certifikatën e lindjes: Fatmire Kollçaku është e bija e një serbe

Ramadani: Tutuni nga koronavirusi pasi të sëmuren mjekët

Në QKMF-në e Gjakovës mund të shihni gjithçka madje edhe gjoks të ekspozuar

“Dhurata” e parë nga Kurti, merr vendim t’i ulë pagat që i rriti Haradinaj

Dr.Arbër Kutllovci reagon për sulmin ndaj mjekut specializant Dr.Endrit Shala

Tetë të prekur nga meningjiti në Kosovë, ja cilat janë simptomat

Arrestohet mjeku/ Vdes 12-vjeçarja pasi i gjymtuan organin gjenital

Epike: 123 kontrolla mjekësore nga vetëm një doktor dhe dy infermierë brenda një orari të zakonshëm

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Drejtori i QKMF-së së Lipjanit, e tregon të vërtetën e videos, ku një e moshuar priste për ndihmë mjekësore

Postime e popullarizuara që nga fillimi

6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Gabimi i mjekut të përgjithshëm dhe familjar rreth kolikës abdominale dhe kolikës renale

Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut

Studim: Vitamina C në doza të larta shkatërron tërësisht kancerin

Pagat vjetore të Presidentit, Kryeministrit, Kirurgut, Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në vendet e ndryshme të botës

Djali i dëshmorit ia publikon certifikatën e lindjes: Fatmire Kollçaku është e bija e një serbe

Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit