Skip to main content
Protected by Copyscape

Dhjetë pyetjet më të shpeshta në një intervistë pune

Dhjetë pyetjet më të shpeshta në një intervistë pune, Intervista e punes pyetjet, Cilat jane pyetjet e intervistes se punes


Shumë nga këto pyetje janë standarde dhe e kanë burimin nga CV-ja.

Krijoni një situatë sikur jeni në intervistë dhe përgjigjuni vetë.

Përgatitja për intervistë është e rëndësishme.

Këto janë dhjetë pyetjet më të shpeshta në një intervistë pune:

1. Cilat janë cilësitë e tua më të mira?

2. Po dobësitë?

3. Pse je i interesuar të punosh për kompaninë?

4. Ku e shikon veten 3-5 vjet nga tani nga pikëpamja profesionale?

5. Pse do të largohesh nga puna aktuale?

6. Pse nuk ka vazhdimësi punësimi prej datës… deri në…? (Kjo pyetje vjen në rastet kur ju keni hapësira kohore punësimi të paplotësuara)

7. Çfarë mendon se mund të ofrosh diçka që ju bën juve të veçantë?

8. Cilat janë tri gjëra që do të dëshiroje t’i përmirësoje?

9. E ke problem udhëtimin?

10. Thuaj disa arritje për të cilat ti ndihesh krenar./Gazeta Fjala
loading...

Lexo edhe:

Postimet e fundit

Postime e popullarizuara gjatë një jave

Në QKMF-në e Gjakovës mund të shihni gjithçka madje edhe gjoks të ekspozuar

Dr.Arbër Kutllovci reagon për sulmin ndaj mjekut specializant Dr.Endrit Shala

Drejtori i QKMF-së së Lipjanit, e tregon të vërtetën e videos, ku një e moshuar priste për ndihmë mjekësore

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Doktorët që braktisën vendin, të kënaqur me kushtet në Gjermani

Dr.Leonard Bytyçi demanton shkrimet kundër Kardiokirurgjisë

Mjekët tanë janë të mirë: Nuk ka dallim mes sektorit Publik dhe atij Privat në Shëndetësi

A i kanë fajet mjekët që nuk po bëhet koalicioni VV-LDK?

Kjo është familja e ministrit Uran Ismaili

Ja kush është trupi i të vdekurit i cili po qëndron në QKUK që 8 ditë

Postime e popullarizuara gjatë një muaji

Në QKMF-në e Gjakovës mund të shihni gjithçka madje edhe gjoks të ekspozuar

Alarmante: 2 mjekë Emergjentë dhe një Kirurg braktisin Spitalin Rajonal të Mitrovicës

Kirurgët vazhdojnë t'a braktisin QKUK-në - kësaj here dy përnjëherë

Dalin pagat e dhjetorit, tronditen mësuesit, mjekët e policët

Dr.Hamëz Berisha: Mandej po thojnë rrini në Kosovë!!!!!!!

Dr.Arbër Kutllovci reagon për sulmin ndaj mjekut specializant Dr.Endrit Shala

Kjo është familja e ministrit Uran Ismaili

Drejtori i QKMF-së së Lipjanit, e tregon të vërtetën e videos, ku një e moshuar priste për ndihmë mjekësore

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Doktorët që braktisën vendin, të kënaqur me kushtet në Gjermani

Postime e popullarizuara që nga fillimi

6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Gabimi i mjekut të përgjithshëm dhe familjar rreth kolikës abdominale dhe kolikës renale

Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut

Studim: Vitamina C në doza të larta shkatërron tërësisht kancerin

Pagat vjetore të Presidentit, Kryeministrit, Kirurgut, Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në vendet e ndryshme të botës

Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit

Klinika ku punojnë 7 shqiptarë të Kosovës, ndër 10 klinikat më të mira në Gjermani për trajtimin e infarktit trunor