Skip to main content

Mami dhe babi bëjnë një fotografi, pastaj mjekët vënë re diçka fantastike!Amber dhe Levi ëndërronin të krijonin një familje dhe të kishin fëmijë. Çifti nuk u mjaftua vetëm me fëmijën e tyre të parë. Pas pak, familja u rrit pak më shumë dhe u shfaq një fëmijë i dytë. Familja ishte tani më tepër se krenare, shkruan ShkodraNews. Por pas shumë bisedave dhe diskutimeve, çifti vendosi të kishte një fëmijë të tretë. Në këtë pikë në jetën e tyre, pas vendimit, ata nuk mund të prisnin që jeta t’i përgatiste një surprizë më mbresëlënëse.
Çifti kur zbuluan se Amber ishte përsëri shtatzënë, ajo dhe Levi u habiten. Çifti ishte i sigurt se ata i kishin përdorur saktë metodat e parandalimit të shtatzënisë.
Megjithatë, shpejt erdhi befasia.
Mjekët i thanë çiftit se Amber do të kishte tre fëmijë. Dhe nëse mendoni se është fundi i befasisë për familjen, e keni gabim. Tre binjakët që do të lindnin së shpejti do të kishin një cilësi të përbashkët.
Amber dhe Levi gjithmonë kanë ëndërruar të kenë një familje dhe kur u bënë prindër të dy vajzave të çmuara, ata mendonin se 4 do të ishte numri i përsosur. Kjo është ajo që ata menduan derisa ata vendosën të kishin një fëmijë tjetër dhe ata thanë se do të ishin përsëri prindër, shkruan ShkodraNews. Doli pra se ata do të ishin prindërit trinjakësh. Vajzat lindën me seksion cezarian dhe peshonin rreth 1.80 kg secila. Megjithëse ata ishin më të vogla se fëmijët normalë, ata ishin plotësisht të shëndetshme.
Megjithatë, kush duhej të luftonte për jetën e saj ishte Amber, nëna. Ajo rrezikoi të vd.iste në sallën e operacionit, por falë ndërhyrjes së mjekëve, ata arritën ta shpëtonin gruan nga më e keqja.
Në foto ju mund të shihni trinjakët dhe prindërit krenarë.
Kur kriza përfundoi dhe gjithçka u kthye në normalitet, dhe jeta e nënës nuk ishte më në rrezik, mjekët vunë re diçka të pabesueshme, shkruan ShkodraNews. Doli se vajzat ishin krejtësisht identike! Mundësitë matematikore për lindjen e tre vajzave identike në dukje janë shumë të rralla.
Sipas statistikave, kjo lloj befasi ndodh një herë në 200 milionë raste. 1 nga 200 milion! Është fantastike!
Tani familja është rritur nga 4 deri në numrin fantastik 7. Në i urojmë këtij babai të ketë shumë durim me të gjitha këto femra në shtëpi!
loading...

Lexo edhe:

Postimet e fundit

Postime e popullarizuara gjatë një jave

Dr. Safet Beqiri - 1955-2020 - Biografia

Vakitë në QKUK

Shuhet Prof. Dr. Safet Beqiri

Drejtori i ShSKUK-së ua ndalon punëtorëve shëndetësorë të kërkojnë pagën jubilare

A do të shkarkohet edhe Bordi Drejtues i SHSKUK-së?

Top të paguarit e Telekomit: Një zyrtar ligjor mori pagë mujore 12.300 euro

Vetë shteti i detyron mjekët të ikin në Gjermani

Ja cili mjek e quan hero zv.kryeministrin e LDK-së

Tri vjet pa specializime në shëndetësi

Qeveria i largon nga puna disa sekretarë të ministrive, i qet në listën tepricë

Postime e popullarizuara gjatë një muaji

Ramadani: Tutuni nga koronavirusi pasi të sëmuren mjekët

“Dhurata” e parë nga Kurti, merr vendim t’i ulë pagat që i rriti Haradinaj

Dr. Safet Beqiri - 1955-2020 - Biografia

Vakitë në QKUK

Nënkryetarja e Kuvendit nga LVV i reagon ashpër Thaçit, ia publikon një foto që s’do të donte ta shihte kurrë

Tetë të prekur nga meningjiti në Kosovë, ja cilat janë simptomat

Arrestohet mjeku/ Vdes 12-vjeçarja pasi i gjymtuan organin gjenital

Epike: 123 kontrolla mjekësore nga vetëm një doktor dhe dy infermierë brenda një orari të zakonshëm

Këshilli i Fakultetit të Mjekësisë vendos lidhur me konkursin kontravers për Profesor Asistent

Postime e popullarizuara që nga fillimi

6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Gabimi i mjekut të përgjithshëm dhe familjar rreth kolikës abdominale dhe kolikës renale

Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut

Studim: Vitamina C në doza të larta shkatërron tërësisht kancerin

Pagat vjetore të Presidentit, Kryeministrit, Kirurgut, Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në vendet e ndryshme të botës

Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit