Skip to main content
Protected by Copyscape

SHSIMP i gëzohet lajmit për dërgimin e ligjit për paga në Kushtetuese

SHSIMP i gëzohet lajmit për dërgimin e ligjit për paga në Kushtetuese


Sindikata e Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve Shëndetësor të Kosovës i gëzohet dërgimit të ligjit për paga në Gjykatë Kushtetuese. Ajo përmes një postimi të saj ka thënë se dërgimi në Kushtetuese tregon më së miri se infermierët përmes Sindikatës së Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve Shëndetësor të Kosovës, tanimë janë gardian të ligjshmërisë dhe përfaqësuesit e vetëm të denjë të interesave të Infermierisë Kosovare.

Për më shumë lexoni postimin e plotë të saj

Postimi i plotë

LIGJI I PAGAVE NË GJYKATË KUSHTETUSE

Institucioni i Avokatit të Popullit e ka dërguar ligjin e pagave në Gjykatën Kushtetuese të Kosovës. Kjo tregon më së miri se infermierët përmes Sindikatës së Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve Shëndetësor të Kosovës, tanimë janë gardian të ligjshmërisë dhe përfaqësuesit e vetëm të denjë të interesave të Infermierisë Kosovare. Sa keq që nuk u doli i saktë prognozimi i disa "ekspertëve të çështjeve sindikale" se Sindikata e Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve Shëndetësor të Kosovës është vetëm një dështim. Ju sigurojm se fitorja jonë për tu respektuar ligji dhe ligjshmëria në Kosovë është veq fillimi i sukseseve drejt nxjerrjes para përgjegjësisë të të gjithë atyre që mendojnë se infermierët janë vetëm aksesor të sistemit shëndetësor të Kosovës dhe burim i kuotave financiare për përfitime të disa individëve.

#bëhuSHSIMP
#MosPritPoBashkohu
loading...

Lexo edhe:

Postimet e fundit

Postime e popullarizuara gjatë një jave

Në QKMF-në e Gjakovës mund të shihni gjithçka madje edhe gjoks të ekspozuar

Dr.Hamëz Berisha: Mandej po thojnë rrini në Kosovë!!!!!!!

Kjo është familja e ministrit Uran Ismaili

Doktorët që braktisën vendin, të kënaqur me kushtet në Gjermani

Mjekët tanë janë të mirë: Nuk ka dallim mes sektorit Publik dhe atij Privat në Shëndetësi

Alarmante: 2 mjekë Emergjentë dhe një Kirurg braktisin Spitalin Rajonal të Mitrovicës

A i kanë fajet mjekët që nuk po bëhet koalicioni VV-LDK?

Ja çka bëjnë sindikatat për ligjin e pagave

Ja kush është trupi i të vdekurit i cili po qëndron në QKUK që 8 ditë

Sulmohet me eksploziv QMKF-ja në Pejë, tronditen mjekët

Postime e popullarizuara gjatë një muaji

Alarmante: 2 mjekë Emergjentë dhe një Kirurg braktisin Spitalin Rajonal të Mitrovicës

Kirurgët vazhdojnë t'a braktisin QKUK-në - kësaj here dy përnjëherë

Në QKMF-në e Gjakovës mund të shihni gjithçka madje edhe gjoks të ekspozuar

Dalin pagat e dhjetorit, tronditen mësuesit, mjekët e policët

Dr.Hamëz Berisha: Mandej po thojnë rrini në Kosovë!!!!!!!

Kjo është familja e ministrit Uran Ismaili

Doktorët që braktisën vendin, të kënaqur me kushtet në Gjermani

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Ja çka po bëjnë pacientët me Urgjencën dhe Emergjencën!

Nga 1 janari paga më të larta për 10 për qind në arsim dhe shkencë

Postime e popullarizuara që nga fillimi

6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Gabimi i mjekut të përgjithshëm dhe familjar rreth kolikës abdominale dhe kolikës renale

Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut

Studim: Vitamina C në doza të larta shkatërron tërësisht kancerin

Pagat vjetore të Presidentit, Kryeministrit, Kirurgut, Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në vendet e ndryshme të botës

Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta

Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit

Klinika ku punojnë 7 shqiptarë të Kosovës, ndër 10 klinikat më të mira në Gjermani për trajtimin e infarktit trunor

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat