Skip to main content
Protected by Copyscape

2019: Katër mjekë të njohur e lanë QKUK-në për shkak të problemeve menaxheriale

 
Burimi: Gazeta Shneta


Në vitin që lam pas QKUK-në e kanë lënë katër mjekë të njohur për shkak të problemeve menaxheriale.
Neurokirurgu Dr. Bujar Kastrati është dorëhequr nga Klinika e Neurokirurgjisë për shkak të problemeve brenda kësaj klinike që janë të njohura edhe më parë. Mosmarrëveshjet dhe pengesat e kishin bërë të dorëhiqej nga kjo klinikë para disa vitesh edhe neurokirurgun Dr. Talat Gjinolli, shkruan Gazeta Shneta.

Pas Kastratit, QKUK-në e ka lënë kirurgu i njohur Dr. Besnik Bicaj. Largimi i kirurgut ndodhi pas disa ndryshimeve që i kishte ndërmarr drejtori i ri i klinikës Dr. Ferat Sallahu. Për këto ndryshime Bicaj kishte shprehur pakënaqësi dhe si rezultat pati dhënë dorëheqje duke mos folur publikisht asnjëherë për arsyet.
Qendra Klinike Universitare në dhjetor mbeti edhe pa dy kardiokirurgë, një prej tyre themelues i shërbimit klinik të Kardiokirurgjisë. Dr. Raif Çavolli dhe Dr. Arbër Kutllovci dhanë dorëheqje të dy bashkë më 27 dhjetor. Edhe këta e lanë klinikën për shkak të pengesave në punën profesionale.
Kujtojmë se edhe kardiologu Dr.Gani Bajraktari është përjashtuar nga puna gjatë vitit 2019 nga menaxhmenti i SHSKUK-së. Bajraktari u përjashtua pas pretendimeve të tij për rritjen e numrit të pacientëve të vdekur në kardiologji, si dhe akuzave ndaj tij për referim të një pacienti në një spital privat. /Gazeta Shneta/
loading...

Lexo edhe:

Postimet e fundit

Postime e popullarizuara gjatë një jave

Në QKMF-në e Gjakovës mund të shihni gjithçka madje edhe gjoks të ekspozuar

Dr.Arbër Kutllovci reagon për sulmin ndaj mjekut specializant Dr.Endrit Shala

Drejtori i QKMF-së së Lipjanit, e tregon të vërtetën e videos, ku një e moshuar priste për ndihmë mjekësore

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Ja sa orë duhet të presin pacientët mjekun në vendet tjera në botë

Shoqëruesi i pacientit: Doktor e kam një rast urgjent - nuk po ka apetit!

Dr.Leonard Bytyçi demanton shkrimet kundër Kardiokirurgjisë

Ja sa është paga e mjekëve në Suedi!

Vendimi i qeverisë: Dyfish bonus për mjekët që pranojnë të punojnë në rrethe

Doktorët që braktisën vendin, të kënaqur me kushtet në Gjermani

Postime e popullarizuara gjatë një muaji

Në QKMF-në e Gjakovës mund të shihni gjithçka madje edhe gjoks të ekspozuar

Dr.Arbër Kutllovci reagon për sulmin ndaj mjekut specializant Dr.Endrit Shala

Alarmante: 2 mjekë Emergjentë dhe një Kirurg braktisin Spitalin Rajonal të Mitrovicës

Kirurgët vazhdojnë t'a braktisin QKUK-në - kësaj here dy përnjëherë

Drejtori i QKMF-së së Lipjanit, e tregon të vërtetën e videos, ku një e moshuar priste për ndihmë mjekësore

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Ja sa orë duhet të presin pacientët mjekun në vendet tjera në botë

Dalin pagat e dhjetorit, tronditen mësuesit, mjekët e policët

Shoqëruesi i pacientit: Doktor e kam një rast urgjent - nuk po ka apetit!

Dr.Hamëz Berisha: Mandej po thojnë rrini në Kosovë!!!!!!!

Postime e popullarizuara që nga fillimi

6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Gabimi i mjekut të përgjithshëm dhe familjar rreth kolikës abdominale dhe kolikës renale

Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut

Studim: Vitamina C në doza të larta shkatërron tërësisht kancerin

Pagat vjetore të Presidentit, Kryeministrit, Kirurgut, Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në vendet e ndryshme të botës

Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit

Klinika ku punojnë 7 shqiptarë të Kosovës, ndër 10 klinikat më të mira në Gjermani për trajtimin e infarktit trunor