Skip to main content

Epike: 123 kontrolla mjekësore nga vetëm një doktor dhe dy infermierë brenda një orari të zakonshëmDoktor Feriz Bytyçi përmes një postimi në murin e tij në facebook ka shkruar se gjatë një orari të zakonshmëm ka kontrolluar 123 pacienta.

Vërtetë një numër i madh i kontrollave nga një mjek i vetëm, ky është stërmundim dhe tejshfrytëzim i energjisë njerëzore dhe profesionale të mjekut.

E përgëzojmë Dr.Feriz Bytyçin për punën kolosale të bërë gjatë një orari të zakonshëm.

Për më shumë lexoni postimin e tij të plotë

Një përditshmëri e punës nëpër ordinancat tona. 123 pacienta të kontrolluar nga vetëm një doktor dhe dy infermierë brenda një orari të zakonshëm.

Lirisht i sfidojmë doktorët e vendeve të rajonit dhe me gjerë, nëse mund t'i përballojnë një fluksi të tillë. Ndoshta përgjigjja nuk është tek forca jonë, por tek motivi që gjejmë që t'i shërbejmë një populli kaq të mirë.

P.S. Popull i ynë i dashur. Mos iu besoni propagandave të disa dashakqinjëve që po i bëjnë kundër institucioneve dhe personelit shëndetësorë.
Ta dini se ne ju duam se jemi pjesë e juaja.
Kjo sepse shëndeti juaj është suksesi ynë.


loading...

Lexo edhe:

Postimet e fundit

Postime e popullarizuara gjatë një jave

Vakitë në QKUK

Dr. Safet Beqiri - 1955-2020 - Biografia

Shuhet Prof. Dr. Safet Beqiri

A do të shkarkohet edhe Bordi Drejtues i SHSKUK-së?

Vetë shteti i detyron mjekët të ikin në Gjermani

Tri vjet pa specializime në shëndetësi

Ja cili mjek e quan hero zv.kryeministrin e LDK-së

Nënkryetarja e Kuvendit nga LVV i reagon ashpër Thaçit, ia publikon një foto që s’do të donte ta shihte kurrë

Alarmante: 60 mjekë specialistë janë të papunë

Postime e popullarizuara gjatë një muaji

Ramadani: Tutuni nga koronavirusi pasi të sëmuren mjekët

“Dhurata” e parë nga Kurti, merr vendim t’i ulë pagat që i rriti Haradinaj

Vakitë në QKUK

Dr. Safet Beqiri - 1955-2020 - Biografia

Nënkryetarja e Kuvendit nga LVV i reagon ashpër Thaçit, ia publikon një foto që s’do të donte ta shihte kurrë

Tetë të prekur nga meningjiti në Kosovë, ja cilat janë simptomat

Arrestohet mjeku/ Vdes 12-vjeçarja pasi i gjymtuan organin gjenital

Këshilli i Fakultetit të Mjekësisë vendos lidhur me konkursin kontravers për Profesor Asistent

Postime e popullarizuara që nga fillimi

6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Gabimi i mjekut të përgjithshëm dhe familjar rreth kolikës abdominale dhe kolikës renale

Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut

Studim: Vitamina C në doza të larta shkatërron tërësisht kancerin

Pagat vjetore të Presidentit, Kryeministrit, Kirurgut, Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në vendet e ndryshme të botës

Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit