Skip to main content
Protected by Copyscape

Kirurgët vazhdojnë t'a braktisin QKUK-në - kësaj here dy përnjëherë

Kirurgët, QKUK, SHSKUK
Burimi: Gazeta Shneta

Dy kardiokirurgë kanë dhënë dorëheqje nga Klinika e Kardiokirurgjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Kardiokirurgët Dr. Raif Çavolli dhe Dr. Arbër Kutllovci, kanë dhënë dorëheqje përfundimisht nga klinika më 27 dhjetor, shkruan Gazeta Shneta.

Gazeta Shneta ka mësuar nga burime brenda klinikës se Çavolli dhe Kutllovci kanë lënë punën për shkak të pengesave në ushtrimin e profesionit të tyre.

Kujtojmë se Shërbimi Klinik i Kardiokirurgjisë është themeluar me vendim të Qeverisë së Kosovës në vitin 2015. Specialisti i parë që ishte angazhuar atë kohë ka qenë Dr. Raif Çavolli.

Gazeta Shneta nuk ka mundur të marr edhe një deklaratë zyrtare nga menaxhmenti i SHSKUK-së.

Dr. Arbër Kutllovci në anën tjetër ka postuar gjatë ditës së djeshme një shkrim në profilin e tij në Facebook ku ka treguar se viti 2019 për të është përmbyllur me asnjë vdekje të rasteve elektive.

“Vitin 2019 në Kliniken e Kardiokirurgjisë e përmbylla me rastin e fundit elektiv kardiokirurgjik, me 0% mortalitet (vdekshmëri) në elektiv. Gjatë kësaj periudhe operova rastet me patologjitë më të vështira kardiokirurgjike: CABG, CABG+AVR, CABG+MVR, AVR (mekanike dhe biologjike), AVR+MVR, MVR+TP, AVR+LVOT reconstruction, Supracoronary graft interposition”, ka shkruar Kutllovci.

Kujtojmë se në Klinikën e Kardiokirurgjisë e cila udhëhiqet nga Dr. Tefik Bekteshi ka pasur edhe më herët pakënaqësi nga ana e stafit mjekësor. /Gazeta Shneta/
loading...

Lexo edhe:

Postimet e fundit

Postime e popullarizuara gjatë një jave

Në QKMF-në e Gjakovës mund të shihni gjithçka madje edhe gjoks të ekspozuar

Dr.Arbër Kutllovci reagon për sulmin ndaj mjekut specializant Dr.Endrit Shala

Drejtori i QKMF-së së Lipjanit, e tregon të vërtetën e videos, ku një e moshuar priste për ndihmë mjekësore

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Ja sa orë duhet të presin pacientët mjekun në vendet tjera në botë

Shoqëruesi i pacientit: Doktor e kam një rast urgjent - nuk po ka apetit!

Dr.Leonard Bytyçi demanton shkrimet kundër Kardiokirurgjisë

Ja sa është paga e mjekëve në Suedi!

Vendimi i qeverisë: Dyfish bonus për mjekët që pranojnë të punojnë në rrethe

Doktorët që braktisën vendin, të kënaqur me kushtet në Gjermani

Postime e popullarizuara gjatë një muaji

Në QKMF-në e Gjakovës mund të shihni gjithçka madje edhe gjoks të ekspozuar

Dr.Arbër Kutllovci reagon për sulmin ndaj mjekut specializant Dr.Endrit Shala

Alarmante: 2 mjekë Emergjentë dhe një Kirurg braktisin Spitalin Rajonal të Mitrovicës

Drejtori i QKMF-së së Lipjanit, e tregon të vërtetën e videos, ku një e moshuar priste për ndihmë mjekësore

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Ja sa orë duhet të presin pacientët mjekun në vendet tjera në botë

Dalin pagat e dhjetorit, tronditen mësuesit, mjekët e policët

Shoqëruesi i pacientit: Doktor e kam një rast urgjent - nuk po ka apetit!

Dr.Hamëz Berisha: Mandej po thojnë rrini në Kosovë!!!!!!!

Postime e popullarizuara që nga fillimi

6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Gabimi i mjekut të përgjithshëm dhe familjar rreth kolikës abdominale dhe kolikës renale

Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut

Studim: Vitamina C në doza të larta shkatërron tërësisht kancerin

Pagat vjetore të Presidentit, Kryeministrit, Kirurgut, Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në vendet e ndryshme të botës

Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit

Klinika ku punojnë 7 shqiptarë të Kosovës, ndër 10 klinikat më të mira në Gjermani për trajtimin e infarktit trunor