Skip to main content
Protected by Copyscape

Mjekët e shpallin të vdekur, gruaja në Indi “ringjallet” gjatë ceremonisë mortore

Një grua në Indinë jugperëndimore u sëmur nga temperatura e lartë, humbi vetëdijen dhe u dërgua në spital me shpejtësi. Mjekët u përpoqën dhe nuk arritën të shpëtojnë jetën e saj…ose të paktën kështu menduan.

Malati Chougule, 55 vjeç, nga fshati Muchchandi në Karnataka, Indi u rrtua se ishte dërguar në një spital privat në Belagavi nga anëtarët e familjes.

Ekipi mjekësor atje u përpoq ta mbante në jetë, por ajo u shpall e vdekur deri në mesditë. Ajo u dërgua në shtëpi nga familjarët e shqetësuar dhe u mbajt në oborrin e shtëpisë së saj, teksa familja po kryente ritet mortore. Sipas gazetës ‘Hindu’, ndërsa ata po bënin përgatitjet përfundimtare, ndodhi e paimagjinueshmja; ajo hapi sytë.

Ndërsa disa nga vajtuesit e mbledhur ishin të bindur se bëhej fjalë për një mrekulli, disa anëtarë të familjes sqaruan se kishte të ngjarë të bëhej fjalë për një gjendje kome të shkurtër që ishte keqdiagnostifikuar nga mjekët.

Raste të tilla të rralla nuk janë të padëgjuara, pasi kushte të ndryshme mund të bëjnë që profesionistët mjekësorë të besojnë se një person është i vdekur, edhe pse ai nuk është./HashTag.al
loading...

Lexo edhe:

Postimet e fundit

Postime e popullarizuara gjatë një jave

Në QKMF-në e Gjakovës mund të shihni gjithçka madje edhe gjoks të ekspozuar

Dr.Arbër Kutllovci reagon për sulmin ndaj mjekut specializant Dr.Endrit Shala

Drejtori i QKMF-së së Lipjanit, e tregon të vërtetën e videos, ku një e moshuar priste për ndihmë mjekësore

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Ja sa orë duhet të presin pacientët mjekun në vendet tjera në botë

Shoqëruesi i pacientit: Doktor e kam një rast urgjent - nuk po ka apetit!

Dr.Leonard Bytyçi demanton shkrimet kundër Kardiokirurgjisë

Ja sa është paga e mjekëve në Suedi!

Vendimi i qeverisë: Dyfish bonus për mjekët që pranojnë të punojnë në rrethe

Doktorët që braktisën vendin, të kënaqur me kushtet në Gjermani

Postime e popullarizuara gjatë një muaji

Në QKMF-në e Gjakovës mund të shihni gjithçka madje edhe gjoks të ekspozuar

Dr.Arbër Kutllovci reagon për sulmin ndaj mjekut specializant Dr.Endrit Shala

Alarmante: 2 mjekë Emergjentë dhe një Kirurg braktisin Spitalin Rajonal të Mitrovicës

Kirurgët vazhdojnë t'a braktisin QKUK-në - kësaj here dy përnjëherë

Drejtori i QKMF-së së Lipjanit, e tregon të vërtetën e videos, ku një e moshuar priste për ndihmë mjekësore

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Ja sa orë duhet të presin pacientët mjekun në vendet tjera në botë

Dalin pagat e dhjetorit, tronditen mësuesit, mjekët e policët

Shoqëruesi i pacientit: Doktor e kam një rast urgjent - nuk po ka apetit!

Dr.Hamëz Berisha: Mandej po thojnë rrini në Kosovë!!!!!!!

Postime e popullarizuara që nga fillimi

6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Gabimi i mjekut të përgjithshëm dhe familjar rreth kolikës abdominale dhe kolikës renale

Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut

Studim: Vitamina C në doza të larta shkatërron tërësisht kancerin

Pagat vjetore të Presidentit, Kryeministrit, Kirurgut, Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në vendet e ndryshme të botës

Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit

Klinika ku punojnë 7 shqiptarë të Kosovës, ndër 10 klinikat më të mira në Gjermani për trajtimin e infarktit trunor