Skip to main content

Deputeti i VV’së: Mos pritni mrekulli


Deputeti i Vetëvendosjes, Mefail Bajqinovci, ka thënë se pushtetet e mëparshme kanë shkatërruar paranë publike, por se kulmi i saj ka ardhur në Qeverinë Haradinaj, gjithashtu ai ka thënë se me ardhjen e tyre në qeveri nuk do të ketë mrekulli, transmeton Gazeta Metro.

Ai tha se me gjithë këto veprime kanë turpëruar rininë e Kosovës, por se me sot do të vjen një ndryshim i ri që do t’i jep fund të gjitha këtyreve.
“Mashtrimet, abuzimet e shpërndarja e pasurisë së qytetarëve për grupe të ngushta të interesit brenda partive deri sot në pushtet, kishin nisur në Janarin e 2008’ës, por kulmin e arritën në Qeverinë Haradinaj. Çdo ditë i riu i Kosovës, dëgjonte për vendime që ja rrisnin pagën vetës kundërligjshëm, rritjen në 21 të numrit të ministrive, emërimin e afër 90 zv. ministrave që turpëruan vendin dhe shkatërruan autoritetin e shërbyesit publik, dualizimin institucional me emërimin e çmendur të koordinatorëve, shpërndarjen e buxhetit pa bazë ligjore, pa strategji e as pa kurrfarë politike publike, shpenzime luksi në stil të kumarxhinjve, punësuan me lista të dasmave familjare”, është shprehur ai. 
Tutje Bajqinovci ka thënë se mrekulli nuk fillon nga sot, por as nuk do ti shihni ato që i keni parë në të kaluarën.
“Ata shkatërruan imazhin ndërkombëtar të vendit, zvogëluan besimin e partnerëve ndërkombëtarë u vunë fund e krye kundër të rinjve të ditur e të shkolluar mirë, i bënë shumë zullum Kosovës. Nga sot, nuk fillon mrekullia në Kosovë. Ama nga sot, asgjë e asnjë nga ato që i kemi pa për këto vite, nuk do t’i shohim më. Kosovën do ta qeverisë një bllok politik e një lidership i kulturuar, i dijshëm, i integruar në dijet e arritjet e botës së qytetëruar. Do të kemi një qeveri shtetndërtuese që u shërben të gjithëve. Urime”, ka thënë Bajqinovci./gazetametro.net
loading...

Lexo edhe:

Postimet e fundit

Postime e popullarizuara gjatë një jave

Djali i dëshmorit ia publikon certifikatën e lindjes: Fatmire Kollçaku është e bija e një serbe

Nënkryetarja e Kuvendit nga LVV i reagon ashpër Thaçit, ia publikon një foto që s’do të donte ta shihte kurrë

Tri vjet pa specializime në shëndetësi

Vetë shteti i detyron mjekët të ikin në Gjermani

Analisti serb: Kurti është i rrezikshëm për Serbinë, truri i tij i shpejtë si kompjuteri

Ja sa do ta ketë Kurti pagën nëse Kushtetuesja e lejon hyrjen në fuqi të Ligjit të pagave

Dr.Ibrahim Maliqi: Qeveria Kurti duhet të ketë kujdes, në të kundërtën shpresa vdes bashkë me të

A do të shkarkohet edhe Bordi Drejtues i SHSKUK-së?

7 mjekë specialistë fillojnë punën në Spitalin Rajonal të Mitrovicës

Alarmante: 60 mjekë specialistë janë të papunë

Postime e popullarizuara gjatë një muaji

Djali i dëshmorit ia publikon certifikatën e lindjes: Fatmire Kollçaku është e bija e një serbe

Ramadani: Tutuni nga koronavirusi pasi të sëmuren mjekët

“Dhurata” e parë nga Kurti, merr vendim t’i ulë pagat që i rriti Haradinaj

Nënkryetarja e Kuvendit nga LVV i reagon ashpër Thaçit, ia publikon një foto që s’do të donte ta shihte kurrë

Dr.Arbër Kutllovci reagon për sulmin ndaj mjekut specializant Dr.Endrit Shala

Tetë të prekur nga meningjiti në Kosovë, ja cilat janë simptomat

Arrestohet mjeku/ Vdes 12-vjeçarja pasi i gjymtuan organin gjenital

Epike: 123 kontrolla mjekësore nga vetëm një doktor dhe dy infermierë brenda një orari të zakonshëm

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Drejtori i QKMF-së së Lipjanit, e tregon të vërtetën e videos, ku një e moshuar priste për ndihmë mjekësore

Postime e popullarizuara që nga fillimi

6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Gabimi i mjekut të përgjithshëm dhe familjar rreth kolikës abdominale dhe kolikës renale

Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut

Studim: Vitamina C në doza të larta shkatërron tërësisht kancerin

Pagat vjetore të Presidentit, Kryeministrit, Kirurgut, Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në vendet e ndryshme të botës

Djali i dëshmorit ia publikon certifikatën e lindjes: Fatmire Kollçaku është e bija e një serbe

Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit