Skip to main content

Mjeku nën akuzë, abuzoi seksualisht me 109 fëmijë, u jepte edhe hashashNjë urolog ka abuzuar seksualisht me 109 djem të rinj përgjatë afro 20 viteve në Austri, sipas një aktakuze.

Mësohet se 40 nga viktimat e dyshuara ishin më të vegjë se 14 vjeç, tha zyra e prokurorisë në qytetin e sipërm austriak Wels në një deklaratë për mediat.

Të gjithë viktimat ishin pacientë të mjekut 57-vjeçar, i cili tashmë mund të dënohem me 15 vite burg.
Akuzat përfshijnë abuzim të rëndë seksual, por gjithashtu mjeku i ka nxitur të rinjtë që të tregtojnë edhe kanabis.  Zyra e prokurorisë tha më parë se mjeku i bëri pacientët e tij të rinj të besojnë se abuzimi ishte një pjesë normale e ekzaminimeve të tij mjekësore. Krimet e pretenduara filluan në vitin 2000 dhe zgjatën deri në janar të vitit të kaluar.

Rasti u zbulua, pasi një nënë doli me pretendimin se mjeku kishte filluar të abuzonte me djalin e saj kur ishte 13 vjeç.

Burimi: weeklytimesnow | Përktheu dhe Përshtati: JOQ ALBANIA
loading...

Lexo edhe:

Postimet e fundit

Postime e popullarizuara gjatë një jave

Vakitë në QKUK

Dr. Safet Beqiri - 1955-2020 - Biografia

Shuhet Prof. Dr. Safet Beqiri

A do të shkarkohet edhe Bordi Drejtues i SHSKUK-së?

Vetë shteti i detyron mjekët të ikin në Gjermani

Tri vjet pa specializime në shëndetësi

Ja cili mjek e quan hero zv.kryeministrin e LDK-së

Nënkryetarja e Kuvendit nga LVV i reagon ashpër Thaçit, ia publikon një foto që s’do të donte ta shihte kurrë

Alarmante: 60 mjekë specialistë janë të papunë

Postime e popullarizuara gjatë një muaji

Ramadani: Tutuni nga koronavirusi pasi të sëmuren mjekët

“Dhurata” e parë nga Kurti, merr vendim t’i ulë pagat që i rriti Haradinaj

Vakitë në QKUK

Dr. Safet Beqiri - 1955-2020 - Biografia

Nënkryetarja e Kuvendit nga LVV i reagon ashpër Thaçit, ia publikon një foto që s’do të donte ta shihte kurrë

Tetë të prekur nga meningjiti në Kosovë, ja cilat janë simptomat

Arrestohet mjeku/ Vdes 12-vjeçarja pasi i gjymtuan organin gjenital

Epike: 123 kontrolla mjekësore nga vetëm një doktor dhe dy infermierë brenda një orari të zakonshëm

Këshilli i Fakultetit të Mjekësisë vendos lidhur me konkursin kontravers për Profesor Asistent

Postime e popullarizuara që nga fillimi

6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Gabimi i mjekut të përgjithshëm dhe familjar rreth kolikës abdominale dhe kolikës renale

Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut

Studim: Vitamina C në doza të larta shkatërron tërësisht kancerin

Pagat vjetore të Presidentit, Kryeministrit, Kirurgut, Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në vendet e ndryshme të botës

Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit