Skip to main content

Uran Ismaili po konsiderohet Ministri më i mirë prej pasluftës në Shëndetësi


Ish Ministri i Shëndetësisë z. Uran Ismaili nga shumë qytetarë po konsiderohet si Ministri më i mirë dhe më i suksesshëm nga të gjithë ministrat e tjerë sa i përket sektorit të shëndetësisë, transmeton gjilani sot përcjell Gazeta Shëndeti.

Lexo edhe: Kjo është familja e ministrit Uran Ismaili


Ai për më pak se dy vite ka arritur të ndryshojë në shumë drejtime sektorin më problematik në Kosovë, atë të shëndetësisë.

Së fundmi, edhe një vajzë ka reaguar duke e falënderuar ish ministrin Ismaili për kujdesin e ofruar për prindin e saj në repartin e Kardiologjisë.

Ajo shprehet se falë punës së mirë në këtë raport, sot prindi i saj është gjallë.

Ministri Uran Ismaili ka publikuar letrën e saj dhe ka shkruajtur se;

Për një kohë të shkurtër, me shumë sfida e vështirësi para vetes, por me punë dhe vullnet të mirë, filluam t’ia kthenim rëndësinë sektorit të shëndetësisë dhe qytetarëve trajtimin e dinjitetshëm, ashtu siç e meritonin. Përmirësimet u panë dhe u ndjenë shumë. Inspirimi im kanë qenë qytetarët e Kosovës, pa dallim. Mbështetja e tyre ishte energji për mua. Letra e Gentianës, të cilën mund ta shihni në këtë video, është rikujtim që ia ka vlejtur çdo angazhim. Falemnderit! 

https://www.facebook.com/uismaili/videos/509533729708500/
loading...

Lexo edhe:

Postimet e fundit

Postime e popullarizuara gjatë një jave

Dr. Safet Beqiri - 1955-2020 - Biografia

Vakitë në QKUK

Shuhet Prof. Dr. Safet Beqiri

Drejtori i ShSKUK-së ua ndalon punëtorëve shëndetësorë të kërkojnë pagën jubilare

Koronavirusi, mesazhi kuptimplotë nga një infermiere italiane

Top të paguarit e Telekomit: Një zyrtar ligjor mori pagë mujore 12.300 euro

A do të shkarkohet edhe Bordi Drejtues i SHSKUK-së?

Vetë shteti i detyron mjekët të ikin në Gjermani

Ja cili mjek e quan hero zv.kryeministrin e LDK-së

Kirurgu i famshëm dhe inovator: Koronarovirusi shumë shpejtë do të vij në Kosovë

Postime e popullarizuara gjatë një muaji

Ramadani: Tutuni nga koronavirusi pasi të sëmuren mjekët

“Dhurata” e parë nga Kurti, merr vendim t’i ulë pagat që i rriti Haradinaj

Dr. Safet Beqiri - 1955-2020 - Biografia

Vakitë në QKUK

Nënkryetarja e Kuvendit nga LVV i reagon ashpër Thaçit, ia publikon një foto që s’do të donte ta shihte kurrë

Tetë të prekur nga meningjiti në Kosovë, ja cilat janë simptomat

Arrestohet mjeku/ Vdes 12-vjeçarja pasi i gjymtuan organin gjenital

Epike: 123 kontrolla mjekësore nga vetëm një doktor dhe dy infermierë brenda një orari të zakonshëm

Këshilli i Fakultetit të Mjekësisë vendos lidhur me konkursin kontravers për Profesor Asistent

Postime e popullarizuara që nga fillimi

6 arsye për të mos studiuar Mjekësinë

Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë

Gabimi i mjekut të përgjithshëm dhe familjar rreth kolikës abdominale dhe kolikës renale

Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut

Studim: Vitamina C në doza të larta shkatërron tërësisht kancerin

Pagat vjetore të Presidentit, Kryeministrit, Kirurgut, Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në vendet e ndryshme të botës

Ja deklarata bombastike e Profesorit Afrim Blyta

Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat

Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit